Registrovat
Heslo vám bude odesláno emailem.

Již tradičně pro vás připravuji podrobnou předpověď k novému roku podle pravidel Feng Shui.

Základní informace jste si mohli přečíst v článku 2018 rok zemského Psa, kde vás nabádám k pečlivé přípravě na vstup do tohoto roku.

Možná se s Feng Shui teprve seznamujete, nebo patříte ke stálým čtenářům a máte pozitivní zkušenost s tradičními novoročními rituály z minulých let. Já osobně rozhodně pozitivní zkušenost mám a čím více pronikám do tajů Feng Shui, tím více tyto informace začleňuji do svého každodenního života. Předpověď k roku zemského Psa najdete v sekci Astrologie. Dnes bych vás ráda zavedla hlouběji do čínské tradice oslav svátků Jara – tedy oslav Čínského Nového Roku.

Podobně jako u nás nejsou Vánoce pouhý Štědrý den, ale zahrnují i několika týdenní přípravu, tak ani Čínský Nový Rok neznamená jen ohňostroje a Dračí průvod, které vidíme v televizi.  Je to doba příprav na velkou energetickou změnu, doba kdy jedno ze zvířat čínského zodiaku, předává vládu nad rokem druhému. S dynamikou a charakterem tohoto zvířete se mění dynamika a charakter celého roku. A na tuto velkou změnu je potřeba se náležitě připravit.

Pojďme tedy společně zjistit jak na to

Číňané věří, že pro zajištění požehnání z nebeských sfér, je třeba pamatovat na rituální uspokojení domácích Bůžků, o kterých věří, že vystupují na nebesa 24 dnů před koncem lunárního roku.

 

Za jedny z nejdůležitějších je považována trojice Fu, Lu a Šou. Jejich významu jsem věnovala celý článek v blogu.

Jejich každoroční výstup na nebesa je součástí cesty, kde vzdají rituální hold Bohu Nebes, přinášejí sebou seznam dobrých a špatných činů zemských usedlíků. Je zvykem se s těmito domácími Bůžky velkolepě rozloučit. Na jejich počest jsou vedeny oslavné proslovy a zapalovány ohňostroje, které je provázejí na jejich nebeské cestě.

Jejich posláním je péče o blaho obyvatel domu. Tito Bůžci jsou zodpovědní za podání zpráv o vykonávání domácích prací v průběhu roku, a obvykle také informují o úspěších a problémech domácnosti. Bůžci předávají zprávu Bohu Nebes (také známému jako Jadeitový Císař), informují ho o druzích štěstí, které domácnost potřebuje, vznáší prosby ve prospěch obyvatel domu a po návratu přináší do domácnosti maximum štěstí a požehnání. V taoistických domácnostech je rituální odchod Bůžků na nebesa do detailu propracovaný, s nabídkou impozantních dárků v kuchyni. Je to proto, že na kuchyni se odpradávna pohlíželo jako na nejdůležitější místnost domu. Jídlo mělo velký význam pro blaho a přežití rodiny. Udržování domácích Bůžků v dobré náladě přivolává do domácnosti dobré Feng Shui.

Mezi dárky připravenými pro Bůžky před cestou na nebesa nesmí chybět množství jídla – ovoce, koláče, čínské nudle a další. Nabídku doprovázejí modlitby, připraví se dvojice bambusů, které je symbolicky povznášejí na nebesa, množství svíček a sladkostí. To je projevem víry, že Bůžci, kteří měli k jídlu dostatek sladkostí, mají sladká ústa a vykreslí Jadeitovému Císaři svou rodinu jen v tom nejlepším světle. Sošky Bůžků jsou očištěny a zabaleny do čistého plátna (nebo raději hedvábí) a uklizeny na klidné místo, kde mohou bez vyrušování počkat na příchod Nového roku. Pokud tyto mocné podporovatele ještě nemáte, je nyní ideální doba k jejich pořízení.

Přízeň si musíte zajistit týden před začátkem Nového roku

Bůžci odejdou na nebesa, jsou bezodkladně zahájeny přípravy na Nový rok. Jsou zakoupeny nové boty a nové šťastné dekorace do domácnosti, které jsou umístěny na správná místa. Feng shui domácnosti je reenergetizováno rituály, které vždy začínají vyčištěním prostoru od staré vyčichlé energie. Nesmí se zanedbat ani vyklízení skříní a vyházení nepotřebných věcí. Všechny místnosti jsou pečlivě vydrhnuty. Nábytek je odtažen od zdí a sebemenší zrnko prachu je vyčištěno.

Zvláště je třeba dbát na to, abyste koště, které k tomuto úklidu používáte, uklidili z očí až do začátku nového roku.  Pokud ho v mezičase použijete k úklidu, hrozí vám, že přimete zpět vyčichlou energii a s ní i smůlu.

První krok příprav máme za sebou a příště budeme pokračovat informacemi o obnovení energie harmonizačních předmětů Feng Shui před začátkem nového roku.

 

Přeji vám skvělé Feng Shui

Související příspěvky