Registrovat
Heslo vám bude odesláno emailem.

Čínský nový rok se blíží. Loučí se s námi náročný ohnivý Kohout a vlády se ujímá aktivní zemský Pes.

Pravděpodobně jste si už našli chvilku pro zamyšlení nad uplynulým rokem. Spočítali zisky a ztráty. Možná jste přemýšleli i o tom, co udělat jinak a naplánovali změny. Ať tak, nebo tak, důležité je začít rok pozitivně naladění a s nadějí do budoucna. Nezapomeňte, že 16. února přivítáme velmi významného hosta. Hosta, který k nám přichází jen jednou za 60 let – zemského Psa. A taková návštěva si zaslouží dokonalou přípravu.

Tentokrát tedy: 9 + 7 tipů pro skvělý start

1. Skoncujte s nepořádkem

Vezměte si velký pytel na odpadky, nebo koš na prádlo a vyrazte na okružní cestu po bytě. Procházejte z jedné místnosti do druhé a vyhoďte vše nepotřebné: staré noviny a časopisy, prázdné lahve od mýdel, šamponů a kosmetiky, staré oblečení, které necháváte ve skříni jen ze zvyku … Pořádně se rozhlédněte po kuchyni. Jak vypadá vaše nádobí? Máte sbírku starých reklamních hrnečků, liché talíře, nebo poslední skleničky z dávno rozbité sady? Potrhané a flekaté utěrky? Pryč s tím.

Ze skříně v ložnici vyhoďte staré nepoužívané ložní prádlo a prostěradla. Proberte šuplíky v nočních stolcích. Ukliďte ve spíži a vyházejte staré potraviny.

2. Ať se podlahy lesknou

Ano, vyluxujte, vytřete, vyleštěte, navoskujte … Rozhýbete tak energii a dáte možnost nové cchi vstoupit do vašeho domova

3. Zapněte pračku

Ještě před příchodem nového roku vyperte všechno špinavé oblečení. Usušte ho a složte (pokud to stihnete, tak i vyžehlete) a ukliďte do skříní.

4. Koupelna jen září

Ano, pořádný úklid se týká také koupelny. Prostě dokonalý lesk a čistota.

5. Vysypte všechny odpadkové koše

Nikdo přece nechce, aby staré odpadky přenášely svou vyčpělou energii do nově narozeného roku.

6. Provětrejte ledničku

Zbavte ledničku všech zbytků a dlouho načatých potravin. Stejně jako u odpadkových košů, ani zde jistě nechcete brát starou energii sebou a nabídnout i elegantnímu a náročnému Kohoutovi.

7. Proveďte optickou kontrolu

Rozhlédněte se po bytě. Projděte jednu místnost po druhé a ukliďte vizuální nepořádek. Utřete prach. Urovnejte dekorace a dodejte prostoru lesk a šmrnc. Vše co lze ukliďte do skříní a vytvořte volný prostor. Jedině volný prostor je připravený pro přijetí nového – hojnosti, lásky, zdraví … Otevřete se tak hojnosti Nového roku.

8. Vyměňte ložní prádlo a ručníky

Ani v tomto případě jistě nechcete přenést starou energii do nového roku.

9. Zameťte před vchodem

Vyčistěte cestu pro novou cchi. Zameťte před vstupními dveřmi a vyklepejte rohožku. Postarejte se, aby byl vstup dostatečně osvětlený.

Hotovo? Tak to je skvělé!

Nyní můžeme udělat další krok a přilákat požehnání pro nový rok.

1. Prezentujte hojnost

Nemyslím tím nákup módních výstřelků nebo nějakých výstředností. Ukažte vesmíru hojnost tím, že naplníte ledničku a spíž dostatkem potravin. Z hlediska Feng Shui totiž prázdná lednička symbolizuje chudobu a nedostatek.

2. Kupte pomeranče a mandarinky

Pomeranče a mandarinky jsou vynikajícími novoročními symboly. Kulatý tvar a zlatá (oranžová) barva představují zlato valící se do domu. Mísu s pomeranči (nejlépe 8, 9, nebo 10 kusů) postavte na jídelní stůl, nebo do energetického centra. Nejlépe jim bude v sousedství jídla obsahujícího ořechy, bonbónů, nebo jiných sladkostí. Tato kombinace přináší do domu bohatství a plodnost.

3. Nezapomeňte na květiny

Do východní části domova (oblast Zdraví) pořiďte krásnou novou rostlinu. Ta bude symbolem nového začátku a dobrého zdraví.

4. Přivítejte dobré zprávy

V severozápadní části všeho domova nebo kanceláře zavěste zvonek nebo zvonkohru. To k vám přivolá zajímavé kontakty, díky kterým se dozvíte důležité informace, které by se k vám jinak nedostaly.

5. Zavěste kalendář

Pokud jste to ještě neudělali, tak zavěste nový kalendář. Není lepší způsob jak dát najevo, že je tady nový rok. A staré kalendáře samozřejmě odstraňte.

6. Naplňte peněženku

Nikdo přece nechce vstoupit do nového roku s prázdnou peněženkou. Nezapomeňte ji tedy pořádně naplnit. A pokud chcete jít ještě o krok dál, pořiďte si peněženku (nebo rovnou kabelku) novou. Do peněženky nezapomeňte vložit nové čínské mince svázané červenou stužkou. Začněte rok s novou finanční energií.

7. Pozvěte domů Třínohou žábu

V předsíni (nebo v sektoru Peněz na jihovýchodě) umístěte Třínohou žábu. Její soška posílí finanční energii a zajistí vám a vaší rodině ochranu před neštěstím a nebezpečím.

Přeji vám šťastný a úspěšný rok zemského Psa.

Související příspěvky