Dlouhý a zdravý život, šťastná rodina, bohatství. To jsou tři velmi žádané součásti života. Podle pravidel Feng Shui je můžete přilákat poměrně snadno. Stačí jen správně umístit trojici bůžků FU, LU a ŠOU, kteří vám pomohou tyto blahodárné energie přivolat.

Když se zamyslíme nad harmonizačními předměty Feng Shui, tak to na první pohled vypadá, že tuto službu nám může poskytnout většina z nich, ale není to tak docela pravda. FU, LU a ŠOU jsou skutečně výjimeční. 

Čím se tedy liší?

Proč právě tuto trojici doporučuji umístit v každé domácnosti i kanceláři? A musíte se k nim modlit? Nebo jim přinášet nějaké speciální oběti?

V Číně o nich koluje celá řada legend. Podle nich mají za úkol spolupracovat s vesmírnými energiemi tak, aby ty pracovaly ve prospěch lidí, v jejichž domácnosti jsou bůžkové vystaveni. A význam každého z nich?

Pojďme se podrobněji podívat na energie, které každý z nich přináší:

FU – znamená příchod požehnání, štěstí a zdraví do rodiny. Tento bůžek je obvykle spodobňován jak drží svitek, nebo s dítětem v náručí. Svitek je symbolem důležitosti vzdělání, znalostí a zkušeností v našem životě. Dítě symbolizuje předání tohoto duchovního bohatství budoucím generacím. FU je obvykle spojován s planetou Jupiter a její energií štěstí a příznivé budoucnosti.

LU – v původní symbolice představoval vysokého úředníka. Je spojován se stabilitou, úspěchem, slávou a finanční hojností. Obvykle drží v ruce zlatý ingot (symbol bohatství), nebo žezlo Ru Yi (symbol moci a autority).

ŠOU – je symbolem dlouhověkosti. Obvykle je spodobňován jako velice starý muž s vysokým čelem. V jedné ruce drží hůl – symbol dlouhověkosti, v druhé ruce broskev, která je symbolem nesmrtelnosti.

Trojici bůžků FU, LU a ŠOU je nejlepší umístit v prostoru, kde jsou dobře vidět (a také tak, aby i oni měli dobrý přehled o dění v domácnosti). Ideálně na vyvýšenou polici v obývacím pokoji nebo jídelně.  I v kanceláři jim najděte vyšší místo, které dá najevo jejich důležitost. Vyhněte se jejich vystavení v koupelně, ložnici nebo kuchyni, to by bylo považováno za neuctivé a přineslo by vám to špatnou cchi.

Často dostávám otázku, v jakém pořadí je správné tuto trojici mudrců umístit. Pořadí, které je považováno za nejprospěšnější je toto:

  • Na levé straně je FU, přinášející rodině veškerá požehnání a energii štěstí a spokojenosti.
  • Uprostřed je LU, s příslibem slávy, úspěchu a finanční prosperity.
  • Napravo je ŠOU, který nám se šťastným úsměvem přináší zdraví, dlouhý věk a klidný život.

A jak je to s modlením a rituály?

Popravdě nejde ani tak o modlení, jako o uctivé zacházení s touto mocnou trojicí. Vystavení na vyvýšené místo, kde budou mít dostatečný přehled o dění v prostoru. Zapálená svíčka, vonná tyčinka, květina, čínské mince – to jsou dostatečné oběti, které vám pomohou aktivovat jejich energii.

Jeden z rituálů je považován za mimořádně důležitý a tím je novoroční Odchod na nebesa. Traduje se, že týden před začátkem nového roku (můžete si vybrat, jestli použijete náš kalendář nebo tradiční čínský) odcházejí tři mudrcové FU. LU a ŠOU na nebesa s důležitým úkolem vyjednat pro „svou“ rodinu ty nejlepší podmínky pro nadcházející rok. Musí pro své chráněnce vyjednat ty nejlepší podmínky jak v oblastí zdraví a financí, tak i dobré mezilidské vztahy, klidný život i všestranný úspěch. A to není zrovna malý úkol.

Proto je nutné jim pro tuto důležitou práci zajistit podmínky. Týden před novým rokem jsou sošky očištěny, zabaleny do čistého plátna (nebo hedvábí) a uklizeny na klidné místo. Tam vyčkávají na příchod nového roku.

První den v novém roce jsou sošky s úctou vybaleny, omyty a vystaveny zpět na čestné místo v domácnosti. Samozřejmě nesmí chybět svíčky a květiny. Jde přece o štěstí, úspěch a prosperitu v celém následujícím roce.

Ještě tuto trojici mudrců nemáte? Tato předvánoční doba je ideální pro jejich pořízení.

 

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!