Letos si již po dvanácté můžete stáhnout mou předpověď k Čínskému novému roku. Pokud se chystáte jeho příchod oslavit, připravila jsem pro vás seriál článků na toto téma.

 Vodní Tygr přebírá vládu od kovového Buvola v úterý 1. února.

Tygr je laskavý a tolerantní. Jeho mysl podněcuje vše, co vyžaduje zapojit

fantazii. Málokdy se unaví. Dělá odvážná rozhodnutí a je těžké ho ovládat.

Lehce navazuje známosti a vyhledává stále nová dobrodružství. Tyto jeho vlastnosti ovlivní i blížící se rok 2022.

Jeho spojení s prvkem Voda přinese očistu a novou vizi pro všechny oblasti našich životů.

Celou předpověď si můžete stáhnout zde.

 Jste připraveni na velkolepý vstup do roku vodního Tygra?

 Možná se s Feng Shui teprve seznamujete a tak tuto otázku pokládáte spíše za vtip. A, nebo patříte k mým stálým čtenářům a máte pozitivní zkušenost s tradičními novoročními rituály z minulých let. Každopádně, tuto otázku myslím naprosto vážně.

Já osobně rozhodně pozitivní zkušenost mám a čím více pronikám do tajů Feng Shui, tím více tyto informace začleňuji do svého každodenního života.

Stejně jako u nás nejsou Vánoce pouhý Štědrý den, ale zahrnují i několika týdenní přípravu, tak ani Čínský Nový Rok nejsou jen ohňostroje a Dračí průvod, které vidíme v televizi.  Je to doba příprav na velkou energetickou změnu, doba kdy jedno ze zvířat čínského zodiaku, předává vládu nad rokem druhému. S dynamikou a charakterem tohoto zvířete se mění dynamika a charakter celého roku. A na tuto velkou změnu je potřeba se náležitě připravit.

Pojďme tedy společně zjistit jak na to:

Číňané věří, že pro zajištění požehnání z nebeských sfér, je třeba pamatovat na rituální uspokojení domácích Bůžků, o kterých věří, že vystupují na nebesa 14 dnů před koncem lunárního roku (letos tedy  v úterý 18.1.). Za jedny z nejdůležitějších je považována trojice Fu, Lu a Šou symbolizující zdraví, šťastnou rodinu a úspěch v kariéře. Jejich významu jsem věnovala celý článek v blogu.

Jejich každoroční výstup na nebesa je součástí cesty, kde vzdají rituální hold Bohu Nebes, přinášejí sebou seznam dobrých a špatných činů zemských usedlíků. Je zvykem se s těmito domácími Bůžky velkolepě rozloučit. Na jejich počest jsou vedeny oslavné proslovy a zapalovány ohňostroje, které je provázejí na jejich nebeské cestě.

Jejich posláním je péče o blaho obyvatel domu. Tito Bůžci jsou zodpovědní za podání zpráv o vykonávání domácích prací v průběhu roku, a obvykle také informují o úspěších a problémech domácnosti. Bůžci předávají zprávu Bohu Nebes (také známému jako Jadeitový Císař), informují ho o druzích štěstí, které domácnost potřebuje, vznáší prosby ve prospěch obyvatel domu a po návratu přináší do domácnosti maximum štěstí a požehnání. Pokud tyto bůžky ještě nemáte, nyní je ideální příležitost k jejich pořízení.

V taoistických domácnostech je rituální odchod Bůžků na nebesa do detailu propracovaný, s nabídkou impozantních dárků v kuchyni. Je to proto, že na kuchyni se odpradávna pohlíželo jako na nejdůležitější místnost domu. Jídlo mělo velký význam pro blaho a přežití rodiny. Udržování domácích Bůžků v dobré náladě přivolává do domácnosti dobré Feng Shui.

Mezi dárky připravenými pro Bůžky před cestou na nebesa nesmí chybět množství jídla – ovoce, koláče, čínské nudle a další. Nabídku doprovázejí modlitby, připraví se dvojice bambusů, které je symbolicky povznášejí na nebesa, množství svíček a sladkostí. To je projevem důvěry, že Bůžci, kteří měli k jídlu dostatek sladkostí, mají sladká ústa a vykreslí Jadeitovému Císaři svou rodinu jen v tom nejlepším světle.

Sošky Bůžků jsou očištěny a zabaleny do čistého plátna (nebo raději hedvábí) a uklizeny na klidné místo, kde mohou bez vyrušování počkat na příchod Nového roku.

Přízeň si musíte zajistit 14 dnů

před začátkem Nového roku

Jakmile bůžci odejdou na nebesa, jsou bezodkladně zahájeny přípravy na Nový rok. Jsou zakoupeny nové boty a nové šťastné dekorace do domácnosti, které jsou umístěny na správná místa. Feng Shui domácnosti je reenergetizováno rituály, které vždy začínají vyčištěním prostoru od staré vyčichlé energie. Nesmí se zanedbat ani vyklízení skříní a vyházení nepotřebných věcí. Všechny místnosti jsou pečlivě vydrhnuty. Nábytek je odtažen od zdí a sebemenší zrnko prachu je vyčištěno.

Zvláště je třeba dbát na to, abyste koště, které k tomuto úklidu používáte, uklidili z očí až do začátku nového roku.  Pokud ho v mezičase použijete k úklidu, hrozí vám, že přimete zpět vyčichlou energii a s ní i smůlu.

První krok příprav máme za sebou a příště budeme pokračovat informacemi o obnovení energie harmonizačních předmětů Feng Shui před začátkem nového roku.

Chcete získat informace o tom, jak co nejlépe využít energie roku 2022 a naklonit energie na svou stranu? Chcete se dozvědět více? Získejte e-book

kde najdete všechny podrobnosti – a využijte aktuální informace a úžasné bonusy,  které jsem pro vás připravila

Přeji vám skvělé Feng Shui

L:D

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!