Registrovat
Heslo vám bude odesláno emailem.

Pravda není vždy příjemná ani pohodlná. Přiznání si skutečnosti nás může vyvést z klidu a důvěry v informace, které se nám nabízejí k uvěření.

O tom vypovídá i příběh Dr. George L. Carla. Tento americký právník byl  v letech 1993 až 1999 součástí výzkumného programu s rozpočtem 28 500 000 USD zadaného americkými telekomunikačními společnostmi. Tento program zkoumal vliv elektromagnetického záření emitovaného mobilními telefony na lidské zdraví. Na jaře roku 1999 tým vědců prezentoval výsledky, které byly alarmující. Bylo prokázáno zvýšené riziko mozkových a očních nádorů a také možné poškození lidského genomu.

Dr. Carlo bylo zakázáno tyto výsledky zveřejnit. To nebylo v souladu s jeho etickým cítěním. Vynaložil mnoho sil k tomu, aby motivoval zástupce průmyslu i politiky k otevřenému dialogu s cílem informovat veřejnost o výsledcích výzkumu. Bohužel bez úspěchu. Nicméně Dr. Carlo nadále ve své misi pokračuje. Je uznávaným autorem zabývajícím se touto tématikou a soudním expertem zastupujícím klienty poškozen radiací v soudních přích. Jeho studijné výsledky byly publikovány ve vědeckých časopisech a jeho kniha „Mobilní telefony – neviditelné nebezpečí v bezdrátovém věku“ je považována za zásadní dílo na toto téma.

Více informací o Dr. Carlo najdete například zde:

http://www.whale.to/b/carlo_h.html

https://www.youtube.com/watch?v=bqZE3VELzzw&noredirect=1

Související příspěvky