Astrologickou předpověď na rokvodního Králíka máte přečtenou a těšíte se, co dobrého vám rok přinese. Také již víte, jak obnovit energii doplňků Feng Shui a které raději pořídit nové. Tak můžeme v přípravách udělat další krok:

Uzavření účtu za uplynulý rok

Obchodníci se ujistí, že splatili všechny dluhy ještě před novoročním večerem. Nedbat na to, je nešťastné a zlé znamení, které přináší smůlu do přicházejícího roku. Před uzavřením účetních knih nezapomeňte na štěstí, které přináší, dáte-li svému personálu červené obálky s penězi. Jejich šťastné a usměvavé tváře jsou oslavou úspěšných obchodů v Novém roce. Účetní knihy mohou být uzavřeny listem červeného papíru a na začátku nového roku tento červený papír předznamená šťastný start. Stejný rituál můžete zopakovat ve vstupních dveřích vašeho obchodu nebo kanceláře. Tím přivedete do vstupních dveří obchodu nebo kanceláře blahodárnou energii.

Dostatek sladkostí

Důležitou součástí příprav na oslavu Nového roku je příprava sladkostí a příznivých delikates LIAN KUO. Na jejich přípravu pečlivě dohlíží zkušené tetičky, které dbají na to, aby byly dostatečně sladké a chutné.  Pokud by tomu tak nebylo, zmenšilo by to štěstí rodiny. Při přípravě LIAN KUO nesmí nikdo vyslovit nic negativního. To platí pro všechny členy rodiny. Dětem je zakázán vstup do kuchyně.

Čtyři typy důležitých pokrmů

Těsně před příchodem Nového roku je velmi důležité připravit čtyři druhy pokrmů. Jsou to: slaná ryba, česnek, cibule a řapíkatý celer.

Každá z těchto potravin má symbolický význam. Česnek a cibule mají kořeny – to znamená, že vše co děláme, má začátek a konec. Stejně jako ryba mohou být opečeny dozlatova a často jsou tak připravovány. Dejte rybu, česnek, cibuli a řapíkatý celer do ledničky před Novým rokem a jezte je na Nový rok jako znamení toho, že vaše rodina nebude nikdy trpět nedostatkem jídla.

  1. Slaná ryba znamená „NIAN NIAN YOU YU“ – hojnost jídla, tak, že spousta zůstává
  2. česnek znamená „JIN DA SAI SUI“ – vždy je zisk k počítání
  3. cibule znamená „CHONG MENG“ – moudrost a chytrá rozhodnutí
  4. řapíkatý celer znamená „KAN LEI“ – dobře odvedená práce

Rodinná večeře

Poslední den roku je ten správný čas vzdát úctu předkům. V rodinách, kde mají oltář předků je to doba, kdy jsou předkové přizváni symbolicky k rodinné oslavě.

Tradičně se synové scházejí se svými rodinami ke společné večeři v rodném domě.

Je považováno za nešťastné jíst Novoroční večeři mimo rodný dům.

Všechno servírované jídlo musí mít symbolický šťastný význam.

K večeři musí členové rodiny přijít slavnostně oblečeni. Ženy mají šperky a slavnostní šaty, což přivolává štěstí. Nikdo nemůže přijít ke stolu ve starých a obnošených šatech, to by přineslo smůlu. Usměvavé tváře přinášejí štěstí. Více šperků a více úsměvů a krásnější šaty, to vše přináší větší štěstí a přízeň do nového roku. A nezapomeňte, děti musí dát svým rodičům dárky s příznivým významem.

Hlavní dveře, a pokud to je možné, tak i všechny ostatní dveře zůstanou otevřené. Celý dům musí signalizovat otevřenost pro příliv štěstí.

Obnovte energii Fu, Lu a Šou

Jednou z nejdůležitějších věcí je obnovení energie Fu, Lu a Šou – tří hvězdných bůžků Zdraví, Bohatství a Dlouhověkosti. Při rituálním přivítání těchto tří nesmrtelných ve vašem domově se ujistěte, že jsou sošky dobře očištěny a že je vyčištěn i prostor okolo nich. V den oslav Nového roku v 11 hodin večer zapalte před soškami tři svíčky. 11 hodin večer je oficiálním časem příchodu Nového roku.

Pokud nemáte sošky těchto tří nesmrtelných je příchod Nového roku ideálním časem pro jejich pořízení. Vyhraďte jim nejlepší možné místo v jídelně nebo obývacím pokoji. Dbejte na to, aby byli vždy obklopeni dostatkem jídla a květin – to symbolizuje prosperitu.

Ať už se rozhodnete dodržet všechna pravidla tradiční oslavy příchodu roku Králíka nebo ne, rozhodně je to skvělá příležitost k setkání s přáteli. Společně strávený čas s dobrým jídlem a pitím vám určitě přinese skvělou energii pro nastupující rok.

Přeji vám skvělé Feng Shui

                                             L:D

 

 Kniha TAJEMSTVÍ FENG SHUI vás provede tímto uměním

od úplných začátků až po skvělý výsledek

Dárek, který ocení každý fanoušek Feng Shui

 

 

 

 

 

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!