Cesta k překonání chaosu a vytvoření harmonického dětského pokoje plného radosti a kreativity.

Vytvořit v dětském pokoji systém, udržet pořádek a přehled a najít pro každou věc správné místo? To je opravdu výzva. Oblečení, hračky, knihy, stavebnice, školní potřeby …. Ten seznam je téměř nekonečný. Jako rodiče velmi dobře cítíme, že chaos našemu dítěti neprospívá.

Cílem Feng Shui v dětském pokoji je nastolit rovnováhu a současně dítěti vytvořit prostor pro kreativitu a projevení osobitého stylu a pohledu na svět. Správně použité Feng Shui vám s tím pomůže. Díky uplatnění základních pravidel dokážete vytvořit prostor plný zářivé a svěží energie a současně se zbavit chaosu, který nám mnohdy připadá k neuklizení.

Dětská energie je plná života a potřebuje se šířit bez omezování. Děti pro svůj rozvoj potřebují dostatek volného prostoru a spoustu tolerance. Díky Feng Shui jim můžete vytvořit prostředí, které bude podporovat jejich harmonický růst, aniž by v jejich okolí vznikal nepořádek a chaos.

Feng Shui vám pomůže vytvořit prostor, v kterém se vaše dítě bude cítit opravdu šťastné, milované a v bezpečí. Místo, kde bude mít soukromí a v kterém mu vytvoříte podmínky k seberealizaci a kreativitě. Ale současně nastavíte jasná pravidla a systém, který bude podporovat udržení pořádku.

Vím, že většina našich domovů má daný styl a charakter. V případě dětského pokoje je potřeba se smířit s tím, že se jeho zařízení bude z celkového designu domácnosti poněkud vymykat. Dopřejte svému dítěti barvy, obrázky a dekorace, které miluje. Současně však dodržujte základní doporučení Feng Shui a vytvořte zdravý prostor. Děti rychle rostou a jejich potřeby a vkus se mění. V jejich pokoji není potřeba trvat na dodržení nejnovějších designových trendů. Cílem je podpořit vývoj a kreativitu současně silné spojení s rodinou. Pokud dodržíte tři základní tipy, bude vše v pořádku.

1. Dostatek čerstvého vzduchu

Čerstvý vzduch je potřeba vždy, ale v dětských pokojích je důležitost pravidelného větrání ještě větší. Množství věcí – oblečení, knihy, hračky, školní a sportovní potřeby … To vše může do prostoru uvolňovat nejen prach ale i škodlivé látky.

Vaše dítě může být v takovém případě unavené, neklidné, nesoustředěné nebo rozmrzelé.

Zlepšení kvality vzduchu v místnosti pomohou vhodně vybrané rostliny. Deset nejlepších z nich najdete v samostatném článku.

2. Správná organizace

Ano, všechny ty nezbytnosti, které naše děti obklopují, je potřeba uklidit, urovnat a najít jim správná místa. Taková, kam je po použití vždy vrátí a kde je v případě potřeby zase najdou. Chaos a nepořádek snižují energii prostoru a to přináší pocit únavy a vyčerpanosti.

Vyberte vhodný nábytek – skříňky, šuplíky, kontejnery (můžete je barevně odlišit podle způsobu využívání). Vybrat můžete také závěsné vaky, které barevně ozvláštní místnost a dodají jí dynamiku. Poraďte se s dětmi a nechte se inspirovat. Pokud budou spolupracovat na vytváření pořádku, budou ho také snáze dodržovat.

 

3. Použijte správné barvy

Podle čínského horoskopu k našemu datu narození patří nejen znamení, ale i prvek, který nás podporuje. K tomuto prvku patří vhodné barvy, tvary a materiály. Správně vybrané barvy a tvary podpoří zdravý růst vašeho dítěte, jeho zdraví, kreativitu i studijní výsledky.

Vyberte pěkné obrázky nebo plakáty ladící se zájmy vašeho dítě a zaměřte se na to, aby vyzařovaly radost a štěstí. Vyhýbejte se negativním tématům a zamračeným nebo agresivním postavám. Do oken zavěste křišťály Feng Shui, které pokoj prozáří a dodají mu harmonickou energii.

Nezapomeňte na vystavení uměleckých děl vašeho dítěte, diplomů a trofejí.

 

+1. Zaměřte se správným směrem

S datem narození každého z nás se pojí číslo KUA, které určuje, které směry jsou pro nás vhodné, podporují nás a pomáhají nám. A naopak, kterým bychom se měli raději vyhnout. Pokud je to možné, postavte postel vašeho dítěte tak, aby mířila jedním z jeho pozitivních směrů. Stejné pravidlo platí pro jeho pracovní stůl.

Číslo KUA zjistíte zadáním data narození v automatické kalkulačce.

Další tipy na doplňky a harmonizační předměty Feng Shui pro dětské pokoje najdete v e-shopu.

 

Přeji vám skvělé Feng Shui

 

Použité fotografie zdroj: http://www.truhlarstvi-marek.cz/

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!