Zajímá vás, jaké jsou nejčastější chyby při úpravách Feng Shui? Chcete se jich vyvarovat? Čtěte dál a zjistíte víc:

1. NEMÁTE JASNÝ CÍL

Úpravy Feng Shui fungují nejlépe, když máte jasně stanovený cíl, nebo se zaměříte na předem určený aspekt svého života – například zlepšení vaší finanční situace, nalezení ideálního životního partnera, objevení toho nejlepšího místa k životu, nalezení dokonalého zaměstnání … Pokud jasně definujete svůj cíl, můžete se při úpravách zaměřit na specifická místa, kde budou úpravy a umístění léčebných prostředků Feng shui nejúčinnější. Jejich určení je přímo závislé na vašem konkrétním cíli a orientaci vašeho domova ke světovým stranám.

Jasné definování cílů vám pomůže rychleji dosáhnout očekávaných výsledků. Pro další posílení můžete použít také vizualizaci a vhodné afirmace.

 

2. NEJSTE DOSTATEČNĚ PRUŽNÍ

Pokud je váš Feng Shui cíl již jasný a provedli jste potřebné změny, musíte si zachovat dostatečnou pružnost při „převzetí“ očekávaného výsledku. Nakonec, vždy může přijít něco lepšího, než jste si dosud dokázali představit. Jasná vize vašeho přání, to že ho máte zřetelně ve své mysli i srdci výrazně urychlí změny, které vám Feng Shui přináší. Věřte tomu, že vesmír vám přinese přesně to, co skutečně potřebujete a to v tu nejlepší dobu, tím nejlepším možným způsobem, tak, abyste se mohli posunout do další fáze vašeho života.

Někdy se mohou změny, po kterých toužíme projevit v několika na sebe navazujících etapách. Zůstaňte otevření tomu, co přichází, vše vede k vašemu vytouženému cíli.

 

3. PŘEHÁNÍTE TO

Feng Shui je zábava, přináší nám radost a potěšení. Proto byste ke změnám Feng shui neměli přistupovat příliš vážně. Pokud zavěsíte zvonkohry a křišťály do každého okna a všech rohů postavíte fontány a cena za harmonizační předměty přesáhla váš měsíční příjem, je čas přibrzdit. Skutečné tajemství Feng Shui je v tom, že malé změny mohou přinést fantastický výsledek, pokud jsou provedeny na těch správných místech. Jedna broušená křišťálová koule, zavěšená s jasným záměrem na to správné místo přinese větší energetický prospěch vašemu domovu, než řada unáhlených změn provedených bez přesného určení.

Pokud provedete mnoho změn současně, jejich energetický vliv vás může zahltit a vy těžko poznáte, která z nich vám přinesla skutečný prospěch. Provádějte proto změny postupně, tak abyste mohli v klidu procítit jejich energetický vliv na váš domov i váš život.

 

4. ŘEŠÍTE SVÉ OKOLÍ

Jakmile začnete s Feng Shui a pocítíte první energetické změny, chcete, aby vaše rodina i přátelé vyzkoušeli jeho blahodárný vliv. Uvědomte si, že ne každý je na jeho praktikování připravený. Přestože vy Feng shui zbožňujete, pro vaše blízké možná ještě nenastal ten správný čas. Je skvělé sdílet své nadšení s ostatními a pomoci jim objevit výhody Feng shui. Ukažte jim, kolik radosti vám přináší a seznamte je s dosaženými výsledky a potom nechte na jejich rozhodnutí, zda získané informace využijí, nebo ne.

Vyvarujte se provádění úprav Feng shui u druhých bez jejich vědomí a souhlasu. Respektujte jejich rozhodnutí.

 

5. DĚLÁTE ZMĚNY FENG SHUI DŘÍVE NEŽ UKLIDÍTE

Nepořádek je jedním z nejčastějších Feng Shui problémů. U každého z nás se nějaký najde a mnozí nevědí, jak s jeho likvidací začít. Je velmi lákavé začít rozmísťovat harmonizační předměty bez pořádného úklidu – nakonec to je ta zábavnější část Feng Shui. To by ale mohlo celou situaci jen zhoršit. Přejete si přece posílit pozitivní energii a ne tu negativní!

Uklidit nepořádek je jedním z nejjednodušších způsobů, jak pozvednout energii vašeho domova.  Pořádný úklid je tím nejefektivnějším začátkem pro změny Feng Shui. Začněte tím, že věnujete denně půl hodiny na úklid vašich silných míst. Dělejte to tak dlouho, dokud se nepořádku nezbavíte. Budete překvapeni, jak zázračnou změnu to může přinést.

 

6. OČEKÁVÁTE ZÁZRAKY

Někdy jsou výsledky Feng shui úprav tak úžasné, že to může vypadat až zázračně.  Často slyšíme od přátel a známých přímo neuvěřitelné věci. Když uvažujeme o tom, jak úžasných výsledků někteří lidé dosáhli, začneme uvažovat, jak tyto skvělé věci získat také. Uvědomte si, že Feng Shui funguje u každého jinak. Také rychlost a účinnost transformačních změn může být u každého jiná. Někdy se změna odehraje jako zázrakem téměř přes noc. Jindy to může trvat týdny nebo měsíce, než se vliv Feng shui plně projeví. Pokud energie v prostoru stagnovala velmi dlouho, nebo jsou naše staré návyky hluboce zakořeněny, mohou změny trvat delší čas.

Zůstaňte klidní, sledujte změny energie a oslavte každou drobnou změnu, která signalizuje přicházející velkou proměnu.

 

7. ZAPOMÍNÁTE NA SVŮJ OSOBNÍ STYL

Feng Shui pochází ze starobylé Číny a množství léčebných předmětů, které používá je v naší západní kultuře zcela nových. Bambusové flétny, červené obálky, zrcátka Ba Gua jsou velmi účinná, ale možná se vám nelíbí, mít je vystavené ve vašem bytě. Jedním z důvodů, proč je Feng Shui v západní civilizaci tak populární je, že našlo způsob, jak tradiční čínské symboly nahradit stejně účinnými předměty z evropské kultury.  Nebojte se zapojit fantazii, vizualizaci a své osobní symboly. Buďte odvážní a vtiskněte svému prostoru pečeť individuality.

Pokud některý z tradičních doplňků Feng Shui neshledáváte atraktivním pro váš domov, vyberte si doplňky a barvy, které budete milovat, které podtrhnou váš osobitý styl a vnesou do vašeho prostoru spoustu pozitivní energie.

 

8. NECHÁVÁTE ROZHODNUTÍ NA DRUHÝCH

Efektivní uplatnění Feng Sui vyžaduje čas a pozornost, což může být obtížné. Je lákavé udělat pouze několik jednoduchých změn nebo drobných úprav bez přesného zaměření a pečlivé pozornosti. Pokud si někoho najmete, aby přestěhoval váš nábytek, vymaloval pokoje, zavěsil zvonkohry a koupil fontánu a výběr necháte zcela na něm, je zjevné, že úpravám Feng Shui nevěnujete dostatečné úsilí. Možná nemáte zájem o dosažení skutečné změny.

Je samozřejmě dobré si najmout konzultanta, který má s uplatněním Feng Shui zkušenosti a provede vás celým procesem. Nezapomeňte ale, že se jedná o konzultaci – rozhovor mezi vámi, poradcem Feng Shui a vaším domovem. Společně vyberte vhodné barvy, materiály i doplňky. Ale jejich nákupu byste se měli věnovat sami, tak nejlépe procítíte energetické vlivy, které vstoupí do vašeho prostoru.

 

9. MÁTE POTÍŽE S DOKONČENÍM

V případě, že jste se zaměřili na svá silná místa, spíše než na náhodné uplatňování Feng Shui, určitě jste v životě dosáhli značných výsledků a pozitivních změn. Některé byly rychlé a snadné, jiné vyžadovaly větší přípravu a zabraly delší čas. Při práci na úpravách je potřeba využít správné načasování. Snaže se každou z nich dokončit během tří dnů, tak vložená energie zůstane silná a koncentrovaná. Pokud nemáte na úpravy čas v průběhu týdne, udělejte si závazek, že se realizaci změn budete věnovat každý víkend tak dlouho, dokud nedokončíte vše, co jste si naplánovali.

Součástí práce s Feng Shui je ocenění výsledků. Napište si plán změn a cílů do sešitu a zaznamenejte jednotlivé akce. Tak můžete nejlépe zhodnotit pokrok, kterého jste dosáhli.

Tipy na závěr

Co jsou silná místa? Silná místa jsou určena vaším datem narození, které výpočtem určí vaše osobní číslo KUA. Toto číslo určuje vaše silná místa pro oblasti rodiny a vztahů, zdraví, úspěchu a bohatství, vědění a osobního rozvoje.

Své KUA vypočítáte pomocí naší kalkulačky, po jeho výpočtu vám zašleme základní informace k vašim silným místům.

Baví vás Feng Shui? Přihlaste se zdarma k odběru mého Mini-kurzu a vzdělávejte se s námi dál.

Úplný sortiment doplňků pro Feng Shui koupíte na www.fengshui-interiery.cz

Máte zájem o poradenství Feng Shui u doma nebo ve firmě? Kontaktujte mě na djem @lo-pan.cz

 

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!