Rybář, který šetří návnadou, nikdy nechytí velkou rybu.

Staré čínské přísloví

Mám celou sbírku starých čínských citátů a přísloví a v poslední době jsem si jich začala všímat stále víc a jejich nadčasovost mě více a více inspiruje.

Zejména ten co jsem si přečetla včera – Rybář, který šetří návnadou, nikdy nechytí velkou rybu. Dokonale odpovídá jedné ze zásad Feng Shui, která nám radí pořizovat si harmonizační doplňky té nejvyšší možné kvality, jakou si můžeme dovolit.

Prostředí, ve kterém žijeme a trávíme svůj pracovní a volný čas je naším zrcadlem. Nevěříte? Stačí se rozhlédnout okolo sebe. Naše okolí nám nekompromisně zrcadlí stav naší duše, zdraví i peněženky. Úspěšné a bohaté firmy sídlí v přepychových kancelářích, které dávají všem jasně najevo, s kým mají tu čest – samozřejmě, že s těmi, co jsou na vrcholu. A stejně tak to je i s námi a naším prostorem. Neberte to jako výzvu k přestěhování do centra velkoměsta a opuštění milované zahrádky. To by mě ani nenapadlo. Jen vás vybízím k novému svěžímu pohledu.

Představte si to třeba jako první rande, nebo žádost o pracovní místo: Žena přijde nalíčená a upravená, muž oholený a v přiměřeném oblečení. To je pozitivní začátek, z kterého je možné pokračovat. Vždyť to jak vypadáme, jakou pozornost věnujeme dané příležitosti je vlastně naše osobní Feng Shui. A není-li tomu tak, je předpověď výsledku poměrně snadná.

A to jak vypadá náš dům, nebo pracoviště ukazuje na kvalitu Feng Shui tohoto prostoru. Neznamená to začít bezhlavě utrácet za luxusní doplňky. Jen se občas rozhlédněte kolem sebe tak, jako by to bylo vaše první rande. První rande s vaším domovem.

To vy jste rybář a musíte se zamyslet nad tím, na jakou rybu líčíte. Odpovídá jí návnada?

  • chcete víc peněz a vaše peněženka je potrhaná a plná starých účtenek?
  • hledáte partnera a v ložnici máte postel jen pro jednoho a na osobní kontakt s případným partnerem si neuděláte čas?
  • chcete být zdraví a štíhlí a přitom jíte ve fastfoodech a ve vašem sektoru Zdraví je chaos a nepořádek?

Mohla bych takto pokračovat donekonečna, ale myslím, že to není nutné. Je čas na akci. Na zamyšlení nad tím, jako rybu života chcete ulovit, a jestli jí odpovídá vaše návnada. A pokud nevíte jak začít, spoustu inspirace najdete v našem e-shopu.

Přeji vám skvělé Feng Shui a chyťte svou zlatou rybku.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!