Historie Masážních kuliček sahá do čínského města Baoding v provincii Heibei. Původně se jim říkalo „Želené koule“, jednoduše proto, že byly vyrobeny z plného železa. Jejich historie je svázána s dynastií Ming (1368-1644) a výroba zůstala dodnes soustředěna převážně ve městě Baoding.

Postupem času, byla tato těžká masážní koule narazena dnes známou dutou masážní kuličkou s rezonanční deskou uvnitř.

Jak masážní kuličky fungují?

Čínské masážní kuličky fungují podobně, jako masáž shiatsu nebo akupunktura. Podle tradiční čínské medicíny je naše tělo protkáno meridiány, které lze považovat za cesty, jimiž proudí vitální cchi naším tělem. Na meridiánech, nebo v jejich těsné blízkosti se nacházejí také akupunkturní body. Prostřednictvím našich prstů jsou tyto body spojeny s hlavovým nervem a životně důležitými orgány našeho těla, včetně srdce, jater, sleziny, plic, ledvin, žlučníku, žaludku a střev. Stimulace akupunkturních bodů pomocí Masážních kuliček zlepšuje cirkulaci energie cchi v meridiánech a proudění krve v těle.

 
Tradiční čínská medicína říká o Masážních kuličkách:

„Pravidelné používání Masážních kuliček postupně uvede váš organizmus do rovnováhy. Energie cchi bude odblokována, organizmus bude vitální, proudění krve hladké, svaly a kosti silné. Vaše mysl bude aktivní a bdělá.

Pravidelné používání Masážních kuliček oživí váš krevní oběh, může zabránit hypertenzi a řadě dalších chronických onemocnění. Díky pravidelnému cvičení udržíte svůj mozek v dobré kondici a zachováte si pružnou mysl do vysokého věku. Dalším ziskem bude snížení únavy a stresu. Masážní kuličky skvěle procvičují prsty rukou, což snižuje únavu prstů a zápěstí, zejména při pravidelné práci na počítači. Pomáhají také při ztuhlosti kloubů a otocích prstů rukou.“

Začínáme s tréninkem

Pro začátek otáčíme Masážní kuličky (obě) v ruce střídavě po směru a proti směru hodinových ručiček. Až budete mít pocit, že vám jde tento krok hladce, můžete přistoupit k náročnějším variantám:

  • Zkoušejte kuličky otáčet tak aby byly trvale v kontaktu – bez rozpojování.
  • Otáčejte je tak, aby se vzájemně nedotýkaly.

 

Už se vám to daří? Postupme tedy ještě dál:

  • Tentokrát otočte ruku dlaní dolů a otáčejte kuličky stejně jako předtím. Udržujte je v trvalém kontaktu/bez vzájemného doteku.
  • Pokud jste zvládli i toto, je čas začít si hrát a uplatnit svou vynalézavost – převalujte kuličky kaskádovitě přes sebe a zkoušejte další neobvyklé varianty.
  • Stal se z vás opravdový mistr? V tom případě je čas na další krok. Ti nejlepší používají tři Masážní kuličky současně a zvládnou všechny předcházející varianty. A to už je opravdu velká výzva.

Pokud budete cvičit déle než 15 minut denně každou rukou, brzy zjistíte, že svaly na vašich předloktích, pažích a ramenech jsou pevnější než kdy dřív.

 

Nalákala jsem vás?

Podle mě, jsou Masážní kuličky něčím, co určitě stojí za vyzkoušení. Já sama trénuji teprve pár dní a jsem úplný začátečník. Ale už teď nohu říct, že mé ruce, ztuhlé od práce na počítači jsou uvolněnější a pružnější. Už se těším na další výsledky.

Uvažujete o koupi Masážních kuliček? Z nabídky v našem e-shopu si určitě vyberete.

 

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!