Chcete do svého života vnést více harmonie, úspěchu a vášně? Feng Shui je mocný způsob, jak přivést tyto pozitivní energie do reality.

Feng shui, které se z čínštiny literárně překládá jako „vítr a voda“ je tisíciletí starý systém analyzování a úprav energie v prostoru. Účelem je dosažení požadovaných změn – ve zlepšení zdraví, v harmonizaci partnerských vztahů, zlepšení finanční situace, pokroku v kariéře, zlepšení rodinných vztahů…

Uplatnění principů feng shui ve vašem soukromém a pracovním prostoru může zlepšit váš život v mnoha ohledech. Cirkuluje-li energie ve vašem prostoru hladce a harmonicky, stejně příjemným způsobem plyne i Váš život.

Co to vlastně je?

FENG SHUI je čínská filozofie a umění pocházející z taoismu, která je užívána více než tři tisíce let.

Taoistická filozofie říká, že je to vztah mezi námi, naší planetou a vesmírem. My lidé jsme pouze malou částí vesmíru, ale mnohdy se cítíme, jako bychom byli jeho centrem. Taoistická filozofie se odvolává na nejvnitřnější spojení, které existuje mezi námi, naším okolím a naším vnitřním vesmírem.

Energie prostupuje celým vesmírem. Je přítomná ve všech částech života na zemi, je přítomná ve vodě, větru, vzduchu a ve všem ať tuhé nebo tekuté podstaty. V sanskrtu je nazývána „kundalini“, v jiných jazycích je známa jako „ki“ nebo „cchi“. Pokud „cchi“ směřuje špatným směrem, lidský život a štěstí dělá totéž. Lidé cítí přítomnost „cchi“ a jejích vlivů, jen si toho většinou nejsou vědomi.

 

Feng Shui a živly

Literárně FENG SHUI znamená „vítr“ a „voda“, názvy živlů, které společně tvoří základní složky přírodního koloběhu disponující obrovskou silou. Tato síla, kterou obvykle přiznáváme sopkám a zemětřesením nepochází jen z energie přítomné na zemském povrchu, ale také z nejvnitřnějších hloubek země. Aby nám tato prospěšná energie „cchi“, univerzální energie přirozeně proudící v našem vnitřním vesmíru a v prostředí, které nás obklopuje, umožnila v klidu užívat štěstí a prosperity, musíme s ní zharmonizovat sami sebe a náš životní prostor. Příznivé FENG SHUI na harmonizovaném místě dopřeje osobám, které tam žijí nebo pracují štěstí, zdraví, lásku, bohatství a dlouhý život.

Použití v domě, kanceláři , obchodě nebo firmě pomůže vyhnout se stagnaci vitální energie v oblastech života, které jsou pro nás důležité.

Obvykle jsou tyto životní oblasti, v kterých může být FENG SHUI aplikováno známy jako: Prosperita, Vědomosti, Úspěch a sláva, Děti a rodina, Hojnost a bohatství, Láska a manželství, Přátelé a spokojenost, Zdraví.

Několika slovy : FENG SHUI je umění a filozofie uvádějící do harmonie vesmír a jeho obyvatele a umožňující jim využívat prospěch, který přináší.

FENG SHUI – kde ho můžete uplatnit

[column size=one_half position=first ]

Praktikování umění FENG SHUI má široký rozsah uplatnění, které se osvědčilo v:

 • domech
 • obchodech
 • továrnách
 • kancelářích

[/column]

[column size=one_half position=last ]

Stejně se osvědčilo při výběru vhodných míst pro výstavbu:

 • bank
 • bytových domů
 • nemocnic
 • obchodních domů

[/column]

Pravidla Feng Shui můžete využít také v oblékání nebo stravování – ne nadarmo bylo Feng Shui jednou z devíti součástí tradiční čínské medicíny.

 • Představte si, že jste klidnější, spokojenější, zdravější, máte více peněz, skvěle vycházíte se všemi členy rodiny a celkově žijete v mnohem větší harmonii.
 • Představte si, že ve firmě, kterou vlastníte, nebo v ní pracujete jsou lidé spokojení, skvěle spolupracují a méně nemocní.
 • Jako výsledek uplatnění nápravných opatření, známých jako „léčebné prostředky“ pociťují lidé výraznou změnu života směrem k harmonii, stabilitě, redukci stresu a růstu prosperity.

 

V obchodě a podnikání je po uplatnění metod FENG SHUI znatelný růst týmové spolupráce, zaměření na cíl a prosperity. Obchodní domy, jako je např. známý Marks & Spencer v Londýně, firmy jako Mitsubishi, Sony, Mac Donald´s, hotel Ritz a další uplatňují tuto metodu se skvělými výsledky nejen pro rozvoj obchodu, ale i pro větší spokojenost klientů.

 

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!