Voda je ve Feng Shui symbolem bohatství a prosperity.

Tím nejsnadnějším způsobem, jak tuto energii vnést do prostoru je pořízení fontány. Fontána s proudící vodou je považována za jeden z nejlepších nástrojů Feng shui pro aktivaci prostoru. Tekoucí voda ve fontáně aktivuje cchi, posiluje zdraví a přináší štěstí a prosperitu. Brání stagnaci a posiluje energii Jang.

Fontána patří mezi nejoblíbenější Feng Shui „léky“ a vybírat můžete z řady tvarů a materiálů, z venkovních i pro vnitřní použití, z moderních i v orientálním stylu. Správně umístěná fontána příznivě ovlivní váš domov i kancelář. Posílí aktivní energii jang, která sebou přináší prosperitu, úspěch, bohatství, vitalitu a zdraví. Navíc rozšiřuje do ovzduší zdraví prospěšné záporné ionty. Umístěním jediné fontány tak získáte prospěch hned v několika životních oblastech.

 

Z hlediska světových stran a jednotlivých sektorů Ba Gua je nejvhodnější umístit fontánu do některého z těchto sektorů:

Východ – Zdraví a spokojenost

Jihovýchod – Bohatství a prosperita

Sever – Obchod a kariéra, naše životní cesta

 

Myslete na to, že ne všechny směry a místa jsou pro umístění fontány vhodná.

 

Vyvarujte se toho, dát fontánu:

  • na jih, který je ovládán prvkem Oheň. Soupeření Vody a Ohně by vytvářelo silný proud negativní sha cchi.
  • do ložnice, kde by aktivita proudící vody vytvářela energii neklidu a obav (a to bez ohledu na to, v kterém sektoru je vaše ložnice umístěna)

Buďte kreativní. Fontánu můžete vylepšit například přidáním polodrahokamů nebo čínských mincí, které její energii ještě více posílí.

Přeji vám skvělé Feng Shui