Voda je ve Feng Shui symbolem bohatství a prosperity.

Tím nejsnadnějším způsobem, jak tuto energii vnést do prostoru je pořízení fontány. Fontána s proudící vodou je považována za jeden z nejlepších nástrojů Feng shui pro aktivaci prostoru. Tekoucí voda ve fontáně aktivuje cchi, posiluje zdraví a přináší štěstí a prosperitu. Brání stagnaci a posiluje energii Jang.

Fontána patří mezi nejoblíbenější Feng Shui „léky“ a vybírat můžete z řady tvarů a materiálů, z venkovních i pro vnitřní použití, z moderních i v orientálním stylu. Správně umístěná fontána příznivě ovlivní váš domov i kancelář. Posílí aktivní energii jang, která sebou přináší prosperitu, úspěch, bohatství, vitalitu a zdraví. Navíc rozšiřuje do ovzduší zdraví prospěšné záporné ionty. Umístěním jediné fontány tak získáte prospěch hned v několika životních oblastech.

 

Z hlediska světových stran a jednotlivých sektorů Ba Gua je nejvhodnější umístit fontánu do některého z těchto sektorů:

Východ – Zdraví a spokojenost

Jihovýchod – Bohatství a prosperita

Sever – Obchod a kariéra, naše životní cesta

 

Myslete na to, že ne všechny směry a místa jsou pro umístění fontány vhodná.

 

Vyvarujte se toho, dát fontánu:

  • na jih, který je ovládán prvkem Oheň. Soupeření Vody a Ohně by vytvářelo silný proud negativní sha cchi.
  • do ložnice, kde by aktivita proudící vody vytvářela energii neklidu a obav (a to bez ohledu na to, v kterém sektoru je vaše ložnice umístěna)

Buďte kreativní. Fontánu můžete vylepšit například přidáním polodrahokamů nebo čínských mincí, které její energii ještě více posílí.

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!