Jednotlivá znamení čínského zodiaku je možné rozdělit do čtyř skupin po třech znameních, která jsou ve vzájemné podpoře a harmonii. Poznejte tyto harmonické triády.

Tito „spojenci“ zvěrokruhu mají tendenci přemýšlet, jednat a reagovat podobným způsobem. To je vede k lepšímu vzájemnému pochopení a soucítění.

Neznamená to ale, že mají stejný temperament, povahu, nebo způsob práce. Je možné, že jeden z nich bude mazaný, druhý bázlivý a třetí třeba odvážný. Ale podobný způsob uvažování jim pomáhá najít společnou řeč a usnadňuje jim spolupráci.

V partnerství a manželství to je tak, že pokud si najdete partnera ve své harmonické triádě, máte větší šanci vytvořit šťastný a harmonický vztah.

Pro každou z těchto čtyř skupin je v čínské astrologii vytvořen název, který vystihuje její základní charakteristiku. Co myslíte, patříte mezi Ochránce, Myslitele, Diplomaty nebo Závodníky?

Vždy platí, že pokud je vaše znamení zvěrokruhu jang, budou jang i znamení vašich spojenců. A naopak, je-li vaše znamení jin, budou i vaši spojenci jin.

OCHRÁNCI

V této skupině najdete trojici Pes, Tygr a Kůň.

Jsou to svobodné duše zodiaku – citliví, zásadoví, prudcí, netrpěliví. Vždy hledí na situace ze svého subjektivního pohledu. Své emoce vyjadřují velmi snadno. Mají tendenci ochraňovat nejen svou rodinu, ale i přátele.

Kůň je stratég a k tomu aby začal s realizací nějakého projektu, potřebuje energetickou podporu Tygra. Vedení Psa mu pomáhá k včasnému dokončení úkolů. Divoká a nezkrotná povaha Tygra potřebuje pro získání rovnováhy mírnou povahu Psa. Neklidná duše Koně potřebuje pro uvolnění emocionálního přetlaku pomoc energického Tygra, nebo zklidnění, které mu přináší energie Psa.

DIPLOMATÉ

V této skupině najdete trojici Králík, Koza a Vepř.

Lidé narození v těchto znameních jsou otevření spolupráci, diskrétní a mírní. Obvykle jsou citliví, soucitní a společensky založení. Mají snahu každého potěšit. Obvykle se nezapojují do vysoce rizikových akcí a chovají se spíše zdrženlivě. Ochotně poskytují péči svým nejbližším.

Citlivý a jemný Králík je ochraňován vstřícností a péči Kozy. Koza získává výhody z Králíkova smyslu pro stanovování priorit. Výkonný a činorodý Vepř doplňuje strategické uvažování Králíka. A to vše je uhlazeno k dokonalosti jemným přístupem Kozy.

 

MYSLITELÉ

V této skupině najdete trojici Had, Buvol a Kohout.

Tito tři jsou považováni za myslitele, vizionáře a pragmatiky čínského zodiaku. Jsou přemýšliví, tajnůstkářští, odhodlaní, vytrvalí a rozhodní. Celkově jsou jejich schopnosti impozantní a osobnost silná a odolná.

Buvol je solidní a spolehlivý jako skála a prospěje mu, když bude těžit z osobního kouzla Hada, který je šaramantní a diplomatický. Had je mazaný a ambiciózní, ale s Buvolovou pomocí může dosáhnout mnohem vyšších cílů. Kohoutova otevřenost může být zkrocena svůdností Hada, nebo solidností Buvola.

 

ZÁVODNÍCI

V této skupině najdete trojici Drak, Opice a Myš.

Všichni tři jsou zaměření na akci, jsou soutěživí, odhodlaní a pozitivně naladění. Myš se občas cítí nejistě a pro svůj klid potřebuje odvahu a nesmírnou sebedůvěru Draka. Drak je tvrdohlavý a prospěje mu inspirovat se mazaností Opice i schopností Myši vyhledávat příležitosti. Opici prospívá Drakovo nadšení a inteligence Myši.

 

Líbil se vám tento článek? Zajímá vás čínská astrologie? Více podrobností o vašem znamení zodiaku a čínské astrologii se dočtete v předpovědi sekci Astrologie na našem webu.

Pokračování článku…

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!