Jadeit je pro Číňany nejoblíbenějším kamenem již od starověku. Odpradávna v Číně ceněn více než zlato. Vyskytuje se v různých barvách od bílé po temně zelenou.

Od starověku se k tomuto kameni vázala řada pověr a vlastnit ho směl pouze císař. Byly mu přisuzovány magické vlastnosti. Taoističtí alchymisté byli přesvědčeni, že se jeho magické vlastnosti rovnají síle kamene mudrců. Prášek z jadeitu byl používán jako základ elixíru nesmrtelnosti.

Jadeit byl vždy považován za ochránce před nemocemi a zlými duchy. Z tohoto důvodu dostávají v Číně jadeitové náramky již malé děti.

V období dynastie Han byli císaři pohřbívání v jadeitových šatech a na jejich jazyk byl položen jadeit ve tvaru cikády. To mělo ochraňovat jejich energii cchi. V tradiční čínské medicíně se předpokládá, že zlepšuje krevní oběh a zklidňuje mysl.  Podle tradice má jadeit moc chránit některé hlavní orgány, včetně ledvin, jater, sleziny a srdce. Říká se, že jadeit obsahuje mystickou sílu, která dokáže odrazit zlo a chrání svého nositele. Jakmile je takovýto jadeit prasklý nebo jinak poškozený, věří se, že toto poškození utrpěl při ochraně svého nositele. Dodává harmonii a mír, pomáhá překonávat překážky.

V čínské kultuře představuje jadeit krásu, milosrdenství a čistotu. Protože při nošení má tendenci měnit barvu, je považován za živý kámen. Ztmavnutí jeho barvy je připisováno absorpci škodlivé cchi. Pokud se nošený jadeit stává časem transparentnějším a hedvábně lesklým, naznačuje to, že je jeho nositel obklopen šťastnou cchi. Také je považován za symbol lásky a ctnosti. Často se využívá na výrobu talismanů ve spojení s ochrannými kaligrafickými symboly.

V současné době můžete magickou sílu jadeitu vyzkoušet sami. Připravili jsme pro vás speciální výběr těchto magických talismanů.

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!