Když někdo v rozhovoru použije slovní spojení „jakoby“, je to pro mě stejné, jako když říká „Bylo, nebylo“. Bohužel toto slovní spojení slyším okolo sebe stále častěji. Doma, od kamarádek, v rádiu …

Prostě takové „bylonebylium“.

Něco co je, nebo vlastně není.

Nedávno jsem se na to zeptala. Proč je potřeba říct v každé větě „jakoby“? No, prý je to moderní. Prostě takový populární obrat. A přesto mi nedá pokoj, doslova na mě křičí. Proč ho používáme? Co nám dává tuto potřebu žít svůj život jenom jako? Mě to jako vhodné osobní Feng Shui vůbec nepřijde. Představme si pár modelových situací: Partner vás „jakoby“ miluje. Je vám „jakoby“ věrný. Váš zaměstnavatel vám „jakoby“ pošle výplatu. Vaše dcera je „jakoby“ těhotná. Můžete se na to „jakoby“ spolehnout…. A tak bych mohla pokračovat do nekonečna.

Prostě takový virtuální život. Možná to souvisí s rozvojem techniky, kdy řada z nás má stovky nebo tisíce „jakoby“ přátel na facebooku. Kdy „jakoby“ vlastníme své domy a auta a předstíráme, že jejich skutečným majitelem není banka. A teď si představte, jak tento „jakoby“ život končí. Váš partner, který vás „jakoby“ miloval, odešel. Přišli jste o domov, který vám „jakoby“ patřil, leasingová společnost odvezla auto. Z vašeho „jakoby“ platu dostáváte „jakoby“ důchod a vaši přátelé vám možná dají Like na vaší facebookové stránce. Ale nezapomeňte, že Like, znamená v překladu Jako. Bohužel to, co po takovémto životě následuje, není vůbec „jako“ ale nepříjemná realita.

Co s tím?

Vypněte počítač a jděte s přáteli na procházku. Povídejte si se svými milovanými. Pracujte na zahrádce, nebo jen tak pozorujte západ slunce. Přestaňte žít svůj život „jako by“ a moc vás prosím, tohle slovní spojení vyřaďte ze svého slovníku. Uveďte svůj život do harmonie. Rozhýbejte energii a žijte naplno.

Nevíte jak začít?

Využijte pomoc starobylého učení Feng Shui a připojte se zdarma k odběru mého Minikurzu. Stačí se přihlásit.

Přeji vám skvělé Feng Shui a život, co nebude jen „jakoby“

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!