Jaro je obdobím nových začátků, radosti, oslav, růstu i sexuální energie. Je to to nejlepší období v roce, kdy můžete začít s novými projekty, splnit si své sny, uzavřít minulost a začít psát novou skvělou kapitolu vašeho života.

K tomu vám pomůže pořádný jarní úklid, který udělá s vaší životní energií skutečný zázrak – budete se cítit posílení a plní vitální energie. A Feng Shui má skvělé rady a tipy i pro tuto příležitost.

Pokud se po zimě cítíte vyčerpaní a bez energie je nejvyšší čas udělat něco pro její obnovu!

1. Základem je samozřejmě pořádný úklid a vyřazení všeho, co vám již neslouží.

 • Věci, které již nepotřebujete, můžete vyhodit do popelnice, ale uvědomte si, že to, co se vám už nehodí, může ještě velmi dobře posloužit někomu jinému.
 • Nezapomeňte, že hlavním cílem je, aby nepotřebné věci opustily vaši domácnost, tak to zbytečně neodkládejte.
 • Pořádný úklid vám pomůže vytvořit prostor pro novou svěží Feng Shui energii. Jedině taková může přinést nové pozitivní věci do vašeho života.

2. Jste unavení, máte zdravotní potíže, cítíte se bez energie a vaše kreativita dosáhla bodu nula? Tak to je nejvyšší čas zaměřit se na vaši kuchyni

 • Představte si vnitřní stav kuchyňských skříněk, lednice a mrazáku jako vnitřní stav vašich orgánů. Veškerý nepořádek blokuje tok energie nejen ve vaší kuchyni, ale i ve vašem těle. Pořádně vše vyčistěte. Děláte to přece pro sebe.
 • Nepořádek v zásuvkách, nepřehledné uspořádání kuchyňských pomůcek vytvářejí stejnou energii ve vašem životě. A o něco takového přece nestojíte.
 • Sporák (a trouba) je ve Feng Shui považován za jeden z pilířů domova – věnujte mu tedy pořádnou péči.

3. Máte uklizeno? To je příležitost přinést do vašeho domova novou svěží energii

 • V tradičním Feng Shui se považuje za šťastné přinést domů v tomto období tři nové rostliny.
 • Rostliny musí být v květináči  – výživná zemina, v které jsou pevně zakořeněny, je symbolem nového růstu, energie Země, síly a stability
 • Vybírat můžete podle svého vkusu i nálady. Na okenní parapet v kuchyni můžete postavit květináče s jarními bylinkami, které v čerstvě uvařeném jídle prospějí vašemu zdraví. Na stůl v jídelně dejte kvetoucí hyacintu, která svou vůní provoní celý váš byt. Nebo využijte nabídky jarních cibulovin v blízkém květinářství – jejich barvy aktivují svěží cchi vašeho domova (po odkvětu je můžete zasadit na zahrádku, kde vám budou dělat radost ještě mnoho let). Vaší fantazii se meze nekladou.

4. Ukliďte ložnici a koupelnu

Vyřaďte vše, co jste nepoužili více jak rok. Zbavte se nejen starého oblečení ale i starých kosmetických přípravků.

 • Umyjte okna
 • Vykliďte úložný prostor pod postelí – pamatujte na to, že správná Feng Shui postel žádný úložný prostor nemá. Ideální postel je na nožičkách a energie pod ní může volně proudit.
 • Vyberte nové dekorace. Dovolte jarní energii vstoupit do vašeho prostoru.

5. Toužíte po nalezení životního partnera? Vytvořte prostor pro svůj budoucí vztah

 • Udělejte pro věci svého budoucího partnera místo ve skříni. Nemusí to být mnoho prostoru, stačí jedna polička. Dáte tak energii možnost proudit tím správným směrem a přivést do reality to po čem toužíte.
 • Na jihozápad vaší ložnice vystavte pár Mandarinských kachniček, nebo jiný vhodný předmět posilující Vaše partnerství.

6. Na nic nečekejte

 • Nic neodkládejte, ani nečekejte na dokonalost. Nečekejte na to, až budete mít několik hodin času na vygruntování celého bytu, taková ideální situace by nemusela nikdy nastat. Začněte hned, Udělejte alespoň malou změnu. Postupujte po jednotlivých místnostech, nebo jejich částech. Ukliďte třeba jen jednu skříňku denně. Ale udělejte to a zbavte se stagnace.

Jarní očista energie je mimořádně důležitá. Zamyslete se nad tím, co chcete v tomto roce svého života změnit. Čeho chcete dosáhnout. Dopřejte svému domovu i tělu tu nejlepší energii. Buďte šťastní a žijte naplno.

Nevíte si se změnami Feng Shui rady? Cítíte, že potřebujete udělat víc, než jen uklidit? Máte pocit, že váš prostor (a život) potřebuje větší restart? Ráda vám pomůžu. Neváhejte mě kontaktovat.

Více o možnostech, které osobní konzultace nabízí  zjistíte zde:https://fengshuiporadenstvi.cz/konzultace/

Těším se na vás.

Přeji vám skvělé Feng Shui

                  Ludmila Djemel

Vaše konzultantka Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!