V poslední době se často zamýšlím nad koncepcí.  A to především nad koncepcí našich životů i domovů.

Pojem koncepce chápu jako určitý plán, představu o výsledku, vizi. A na ní se mi často ukazuje dokonalá Feng Shui paralela, to jak nedostatečná koncepce našich životů odráží nedostatečnou koncepci našich domovů. Nebo naopak? Vlastně nevím – co bylo první, vejce nebo slepice? To je tajemství, které ještě nikdo nevyřešil.

U bytů nebo domů to vidím jasně. Pořídíme si nové bydlení a zařizujeme celý prostor v poměrně jednotném duchu a módním stylu. Celý prostor působí vcelku harmonicky.

Ale potom pár let bydlíme, některé věci zastarají, doslouží, nebo vyjdou z módy. Rozhodneme se pro malou změnu. Nejčastěji předěláváme koupelnu nebo kuchyni, koupíme novou televizi … Ale spousta věcí zůstává.

Protože ve stejném bytě bydlíme už dlouho, ani pořádně nevnímáme jeho vzhled. A někdy to vypadá, jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Něco nového, něco starého, nějaký ten luxus, něco opominutého …

Naše domovy nás vyjadřují. Prozrazují o nás mnohem více, než jsme ochotni si připustit. Pokud chceme do svých životů přilákat radost, krásu, zdraví, lásku, hojnost musí to vše vyzařovat i prostředí, v kterém žijeme.

A jak je to s tou antikoncepcí? To je drobná upomínka na to, že prostor, který má koncepci, má také energii, kterou nám může předat. A pokud ji nemá, tak může nedostatek energie působit spíš jako antikoncepce. Ztráta energie, vitality, nechuť učit se něco nového, podniknout akci, únava … To je jen několik problémů z dlouhé řady, které může zavinit byt bez dostatku pozitivní energie.

Odborníci na úspěch v životě doporučují podívat se na své problémy pohledem zvenčí, pohledem nezúčastněné osoby. Totéž je dobré udělat čas od času i v případě prostoru kde žijeme nebo pracujeme. Zkuste vstoupit do svého prostoru jako host, jako cizí člověk, který k vám přichází úplně poprvé. Podívejte se na svůj domov cizíma očima. Jak na vás působí? Jaká tam proudí energie? Vibruje váš prostor zdraví, lásku, radost a dostatek?

Je to příliš složité? Tak se ozvěte, ráda vám poradím.

A jak souvisí koncepce bydlení s koncepcí života? To už nechám na vás.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!