KUAN YIN nelze v žádném případě považovat za jednu z řady běžných bůžků. To by byl velká chyba. Naopak KUAN YIN  je jedním z hlavních bódhisatvů buddhismu. Není uctívána jen v Číně, ale i Malajsii, Vietnamu, Koreji nebo Japonsku. Její jméno se díky tomu přepisuje mnoha různými způsoby – Kuan Yin, Kwan Jin, Quan Yin ….

Za bódhisattvu je považován ten, kdo je „osvícený“, předurčený k záchraně božích dětí na zemi. KUAN YIN je jedním z nejuznávanějších božstev vůbec. Je tou, co slyší všechny prosby a žádosti veškerých bytostí na světě.

Jako pravý bódhisattva se zavázala nevstoupit na nebesa, dokud nebudou všechny bytosti osvícené a nevymaní se z kola karmy. Je zobrazována v mnoha podobách – s dítětem v náručí, sedící na lotosu nebo lotosovém listu, obklopena plujícími oblaky, s drakem …. Ale jedno platí vždy, KUA YIN je především zpodobněním jemného ženství, krásy, půvabu a soucitu.

Jejím něžným vzhledem se ale nenechte mýlit. Je to bódhisattva nemírné síly a v okamžiku, kdy chrání potřebné, dokáže bojovat za jejich blaho stejně, jako matka za své dítě. Její pomoc a pozitivní vliv na životy lidí je uznáván natolik, že v Číně je jejímu uctívání zasvěcen samostatný ostrov. Ale o něm, až někdy příště, připravuji pro vás fotočlánek z jeho návštěvy.

Díky svým pozitivním vlastnostem je její soška nebo obraz jedním z nejpopulárnějších Feng Shui „léků“. Její odhodlání pomáhat potřebným je tak velké, že ji můžete bez obav požádat o pomoc v případě nejrůznějších potíží nebo starostí. Žádný problém ať už ve vztazích, rodině, zdraví, nebo kariéře není příliš malý, ani velký, abyste nemohli všemocnou KUAN YIN požádat o pomoc.

Tak už máte vybráno, kam umístíte její sošku u vás doma? Uplatní se v podstatě kdekoli. Jen se vyvarujte neuctivého zacházení s touto mocnou bohyní. Za neuctivé je považováno především její nevhodné umístění v rámci prostoru – postavení její sošky na podlahu, nebo její vystavení v kuchyni, koupelně, nebo na toaletě.

Nezapomeňte, že její moc je nesmírná. Tomu by také mělo odpovídat místo, které jí vyberete. Obývací pokoj, nebo jídelna budou skvělé. A pokud chcete její energiemi ještě více aktivovat, nezapomeňte v její blízkosti zapálit svíčku.

A jakmile budete mít její sošku doma, bez obav ji požádejte o pomoc při jakýchkoli problémech nebo starostech.

Přeji vám skvělé Feng Shui

L. Djemelová

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!