To, zda budou energie kuchyně pro nás ziskem nebo ztrátou záleží jen na nás.

Vaření je činnost prospěšná nejen pro naše zdraví a žaludky, ale i pro naše peněženky

Podle tradičního Feng Shui je kuchyně zdrojem blahobytu a hojnosti pro celou rodinu. Staří Číňané tvrdí, že každé vaření přináší do domácnosti energii bohatství a dostatku.  Je to tedy činnost prospěšná nejen pro naše zdraví a žaludky, ale i pro naše peněženky.

Pravdou ovšem je, že kuchyně našich předků nevypadaly stejně, jako ty současné. Ještě mé babičce stačil sporák, prkýnko, nůž, mísa a pár hrnců. Moje maminka už dostala do výbavy mixér, výkřik moderní techniky.

A dnes? Moderní kuchyně se neobejde bez mixéru, šlehače, odšťavňovače, varné konvice, kávovaru, pekárny a tak dále, a tak dále. Pokračovat by se dalo do nekonečna. Lákadla techniky, barev a designu jsou obrovská. Jsme přesvědčení, že musíme mít všechny ty moderní vynálezy, které nám usnadní vaření. Ale přiznejme si skutečnost. Většina té parády jen zabírá místo a brání harmonickému toku energie.

Kuchyně a vaření podle pravidel Feng Shui posilují příliv bohatství pro domácnost, současně zde ale hrozí také stagnace energie.

Je to místo nabité energií a aktivitou. Od nákupu, přes vaření po následný úklid. Kuchyně je místo plné ruchu a aktivity. Bohužel zde snadno vzniká chaos a nepořádek. To nejdůležitější, co můžeme udělat pro plynulé proudění energie je udržovat pořádek. Ano, je to tady stále – úklid a zase úklid je jedním z hlavních pravidel Feng Shui. Pravidlo je to naprosto zásadní – protože pokud se pořádek změní v chaos a nepořádek, tak se blahodárná a posilující cchi změní ve škodlivou a jedovatou sha cchi.

Pozitivní cchi přináší zdraví, blahobyt, spokojenost … Negativní sha cchi vnáší do prostoru stres, nespokojenost, zdravotní a finanční problémy, potíže ve vztazích …

Pokud jste si vybrali a chcete žít s podporou pozitivní energie cchi, mám pro vás několik tipů od mistrů kuchařů:

  • Zapomeňte na všechny sekáčky, kráječe, škrabky … a pořiďte si jeden kvalitní nůž. Ano, opravdu jen jeden, to je vše co potřebujete.
  • Kupte si krájecí prkénko ze dřeva nebo bambusu, je ekologické a sloužit vám bude dlouhá léta.
  • Pokud pravidelně pečete, tak určitě využijete mixér. Pokud ne, stačí vám obyčejná metlička.
  • Zbavte svou kuchyň zbytečné zátěže. Vyhoďte nebo darujte vše, co nepoužíváte pravidelně.

 

Na závěr jeden Feng Shui tip:

Neodkládejte mytí nádobí. Kuchyň ukliďte nejpozději před tím, než půjdete spát. Pokud zůstane v kuchyni nepořádek přes noc, bude se po tuto dobu šířit negativní energie celým vaším domovem. A vaření ranní kávy s výhledem na horu špinavého nádobí vám vstávání určitě neulehčí.

Nejen v kuchyni, ale i v ostatních částech vašeho domova můžete podporovat bohatství a finanční stabilitu. Nevíte jak na to?

Kurz Zbohatněte s Feng Shui vás provede všemi úpravami krok za krokem

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!