Nedávno mi přišel mailem zajímavý dotaz, díky kterému jsem si uvědomila, že o vodě, jako jednom z mocných prvků ve Feng Shui píšu poněkud jednostranně. Vždy jsem se zaměřovala na její blahodárný vliv a pozitivní energetický přínos.

Popravdě jsou ale i situace, kdy je tomu naprosto naopak. Voda může našemu prostoru také škodit. Zhoršovat naše zdraví i finance.

Nejobvyklejším příkladem jsou povodně, kdy voda ničí a odplavuje vše, co jí přijde do cesty. Také určitě znáte negativní vliv kapajících kohoutků na naši finanční situaci. Ale jeden z případů škodlivosti vody jsem dosud zcela opomíjela. Až přišel e-mail od čtenářky mého Minikurzu:

„… odtok v umyvadle v koupelně se velmi rychle ucpává a voda špatně odtéká. Cítím, že to má negativní vliv na náš život a finanční situaci. Je to možné?“

Tento dotaz otevřel velmi zajímavé a důležité téma – STAGNUJÍCÍ VODA. Stagnující voda, to je skutečný problém. Představte si krásný rybník, čerstvá voda do něj přitéká z potoka, přebytečná odtéká stavidlem dále. Krásný přirozený proces. Čistá voda, zdravé ryby i rostliny, hojnost.

Co se ale stane, když voda začne stagnovat? Přirozený cyklus se zastaví a současně s tím dojde i k blokaci energie. Začnou narůstat škodlivé řasy, voda se zakalí, začne zapáchat, živé organizmy strádají a onemocní.

I naše domovy by se daly přirovnat k rybníku. V kuchyni, koupelně a na toaletě máme vodovodní trubky a odpady, které jsou takovým potokem přivádějícím a odvádějícím vodu z našeho „rybníka“ (domácnosti). Zaměřme se tentokrát na situaci, kdy voda naše prostory opouští. I v tomto případě, by mělo jít vše hladce.

Voda je spojována především se zdravím a penězi. Pokud se tato blokace odrazí na našem zdraví, nečeká nás nic příjemného – únava, nemoc, návštěva lékaře, absence ve škole nebo zaměstnání. A to je velmi často provázené i úbytkem financí.

Zadržování vody v odpadních trubkách může po nějaké době způsobit zablokování našich finančních toků. A stejně jako na příkladu rybníčku výše, se začne roztáčet nepříjemný koloběh – stagnace, zhoršování situace, pocit nedostatku, nepříjemné pocity, nemoc, nedostatek….

A přitom stačí většinou tak málo – vzít do ruky koupelnový zvon a jít do akce. Náš obytný prostor je přece dokonalým odrazem našeho vnitřního prostoru a jeho energetická kvalita odráží kvalitu našeho života.

A až budete mít hotovo, tak nezapomeňte, že je léto a rychle někam k vodě.

 

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!