V poslední době neustále slyším a čtu o prokrastinaci. O tom jak nedostatečně využíváme svůj pracovní čas. Jak jsme málo efektivní ….

Sama si o sobě občas myslím, že jsem v tomto oboru kandidátka na mistrovský titul. Sepíši si seznam úkolů, naplánuji pracovní dobu a pak ke svému překvapení zjistím, že místo jeho splnění sedím s kamarádkou u kávy. Pravda je, že když mám inspiraci a jsem v proudu tvořivé energie, nic mě nedokáže zastavit – vše pak jde hladce a práce je hotová téměř sama od sebe.

Skutečnou otázkou ale je, jestli je to s prokrastinací opravdu tak, jak je nám podsouváno? Podle populární propagace médií samozřejmě ano. Když nepracujeme, tak plýtváme časem, nevytváříme hodnoty a kdoví co ještě. Ale je to skutečně tak? Jaké jsou vlastně ty hodnoty?

Podle starých Číňanů je to takto: šťastná rodina, zdravé děti, úspěch v kariéře, dostatek peněz a pevné zdraví. Taoistická tradice a pravidla Feng Shui jednoznačně ukazují, že jedno bez druhého je velice těžké, nebo smutné.

Pouhé vydělávání peněz bez kvalitních mezilidských vztahů nebo pevného zdraví. Rodina bez láskyplných vztahů, nebo peněz na jídlo. Tak by se dalo pokračovat do nekonečna.

Tak by možná stálo za to, zamyslet se nad tím, v jaké oblasti našeho života vlastně prokrastinujeme?

Feng shui rozděluje náš životní a pracovní prostor na devět oblastí:

Děti a rodina

Přátelé a podpůrné bytosti

Obchod a kariéra

Vědomosti

Zdraví a spokojenost

Peníze a bohatství

Sláva a prosazení se na veřejnosti

Manželství a partnerství

Energetické centrum

 

Pro šťastný a spokojený život je nutné uvést do harmonie všechny tyto oblasti. Udělejte si čas a projděte si je u vás doma. Pravda je, že kolik prostoru dáme těmto jednotlivým oblastem v našem domově, stejně tolik jim dáváme i v životě.

Každý z nás má nějaké to slabé místo. Ale teprve když ho poznáme, můžeme pracovat na změně. A podle pravidel Feng Shui změna v prostoru přináší změnu v reálném životě. Stačí uplatnit ta správná pravidla a může to být snadnější, než jsme si mysleli. Najděte svá slabá místa a aktivujte je vhodnými doplňky. Použijte sošky, křišťály, kaligrafie… (najdete na www.fengshui-interiery.cz) Přivolejte do svého života spokojenost a štěstí ve všech ohledech.

V práci náš nadřízený neustále sleduje, jestli jsme udělali dost. Ale je jen na nás, abychom se zamysleli nad tím, jestli jsme udělali dost i v ostatních oblastech našeho života. Bohužel o změně mnohdy víc mluvíme, než činíme. Jediné co se v životě počítá, je akce. Moje babička vždycky říkala: „Podle činů poznáš muže“. A to je hluboká pravda.

Nežijeme jen prací, ta nás pouze živí. Je potřeba udělat si čas na přátele, lásku, sport, čas s rodinou i osobní rozvoj. Není to zase tak těžké, stačí chtít. A, nebo zvednout telefon.

Já se dnes musím pochválit. Ne že bych se vyhnula prokrastinaci na 100% (pár her Soliteru jsem na počítači odehrála), ale dotáhla jsem své pracovní úkoly, připravila pro vás tento článek na web a ještě stihla naplánovat volný čas s přáteli.

Přeji vám skvělé Feng Shui.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!