Kaligrafie je v podstatě umění krasopisu. Toho krasopisu, který ovládaly ještě naše babičky. Možná máte také schovaný nějaký starý pohled nebo dopis z doby, kdy se krasopis učil ve školách a gramotná populace ho ovládala. Každý napsaný řádek je přímo uměleckým dílem.

Toto umění už v současné době počítačů není běžné u dnešních absolventů. Nakonec i můj škrabopis mluví za vše. Na počítači jednoduše navolíme typ písma a je hotovo. Vše je úhledné a bez kaněk.

Podle Wikipedie je kaligrafie umění krasopisu, kde vytvoření ručně psaného znaku může mít přednost nad čitelností textu. Její jednotlivé znaky jsou proměnlivé a spontánní a jsou vytvářeny pod vlivem inspirace v daném okamžiku.

Za nejvýznamnější je považována čínská kaligrafie, která vnáší do prostoru harmonické vibrace a pocit klidu.

Tradiční čínská kaligrafie v současné době získává stále větší popularitu a v moderních interiérech je využívána jako dekorační i harmonizační prvek.

Tradiční kaligrafie jsou dnes tištěny na zajímavě strukturované papíry, které zdůrazňují jejich krásu a eleganci. Jako náměty jsou využívány znaky s pozitivním energetickým nábojem – láska, zdraví, hojnost, úspěch, radost ….

Stejně jako Masaru Emoto, známý japonský léčitel dokázal, že pozitivní myšlenky a psaná tvrzení  ovlivňují molekulární strukturu vody, tak i kaligrafie vyjadřující pozitivní tvrzení dokážou působit na náš život příznivým způsobem.  Pokud chcete využít jejich harmonizační sílu, velký výběr kaligrafií najdete zde:  https://www.fengshui-interiery.cz/kaligrafie

Stejně vysoko jako kaligrafie, je ceněna také tradiční čínská tušová malba. Zdánlivá lehkost její tvorby a až éteričnost tahů štětce namočeného v barevné tuši vytváří jako zázrakem nádherné květiny, ptáky, stromy, nebo krajinu. Při každém pohledu pronikáte stále hlouběji do obrazu a užíváte si lehkost, kterou vám přináší. Nahlédnout do křehké krásy tušové malby můžete zde: https://www.fengshui-interiery.cz/cinska-tusova-malba

 

Přeji vám krásný podzim a samozřejmě skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!