Opět se vracím k tématu podobnosti rituálů v kulturách, které jsou na první pohled zcela odlišné. Zejména s koncem léta, kdy byl čas na cestování a poznávání nových zemí mi toto téma přichází znovu na mysl.

Už jsem psala o mocné síle Nosorožce i magickém uzamčení lásky pevným zámkem. Tentokrát mě napadá síla OHNĚ a její podobné zaměření ve svatostáncích celého světa. V každém kostele nebo chrámu můžete vidět věřící, kteří přicházejí zapalovat svíčky, nebo vonné tyčinky pro posílení svého přání. I jako turisté v cizí zemi děláme totéž – při prohlídce chrámu nebo kostela zapálíme svíčku jako poděkování, nebo ve spojení s naším tajným přáním.

Oheň je spojován se srdcem a vášní. Přináší do našich domovů světlo a teplo. Je to mocná energie, která dodává našemu životu sílu. Intuitivně víme jak je oheň mocný, naše duše zná  jeho sílu.

Bohužel ve většině našich domácností je Oheň většinou tím nejméně zastoupeným prvkem. Z hlediska Feng Shui a čínské medicíny může nedostatek Ohně způsobovat řadu problémů – nedostatek vitality, slabý zrak, suchou pokožku, špatný krevní oběh, neschopnost vášně, strach o budoucnost …

To je poněkud děsivý výčet. Přesto je poměrně snadné nedostatku Ohně předejít. Stačí zapálit svíčku, aromalampu nebo vonnou tyčinku. A prostor jako zázrakem získá novou energii a sílu (a možná se vám splní i nějaké to tajné přání).

A ještě můj oblíbený citát na závěr:

…Když začne být příliš chladno, zapálím oheň, protože mám ohniště. Člověk potřebuje oheň. Lidé v Evropě vidí oheň jen, když jim chytne dům. Jejich duše zakrňují, protože nevidí žádný oheň. Jenže, jak často hoří dům a kdo si přitom udělá čas, aby se poklidně zahleděl do plamenů?     autor neznámý

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!