Registrovat
Heslo vám bude odesláno emailem.

Kohout

Kohout (ti) je ovlivňován prvkem Kov a k němu patřící bílou barvou, související s podzimem, čistotou a uvážlivostí.

Kohout se vyznačuje elegancí, pohotovostí a inteligencí. Je rád v centru pozornosti a dbá o svůj zevnějšek. Jeho nedostatkem je až přílišná chvástavost a přehnaná kritičnost.

Odmítá pracovat pod tlakem, je skeptický, rád věci promýšlí a dochází k unikátním řešením. Není příliš dobrý v udělování příkazů, ale vyniká jako individuální podnikatel. Drží slovo a je vždy spolehlivý.

Kohout je velký individualista podléhající emocím a nedbá příliš na dobře míněné rady. Jeho přímost ho často dostává do potíží. Je odvážný, přátelský a má rád zábavu a dobrou společnost.

Rád se dvoří a neustále navazuje nové romantické vztahy, proto bude pro něj ideálním partnerem ten, kdo bude neustále podněcovat jeho lásku a obdiv, nejlépe narozený ve znamení Hada, Vepře, Kozy či Buvola.

Číňané připisují Kohoutovi pět ctností. Na hlavě nosí korunu, to je znamení literárního ducha, ostruhy na nohou označují jeho schopnost válčit, je odvážný, protože se nevyhýbá setkání s nepřáteli,  když najde zrno, vždy svolá všechny slepice, čímž projevuje dobrosrdečnost a přejícnost,  nikdy také neztrácí smysl pro čas a je na něho spolehnutí.

Sílu a energii svého znamení může podpořit symboly, které najde v sekci Čínský zodiak.

Jaké jste znamení?