Správné použití pravidel Feng Shui v garsonce nebo malém bytě může být větší oříšek než jeho uplatnění v domě nebo velkém bytě. To ovšem neznamená, že to je nemožné.

V garsoniéře, nebo malém bytě, kde jsou kuchyň, odpočinková a spací část v jedné místnosti je náročnější pravidla Feng Shui uplatnit, protože se zde mísí aktivní a klidová energie. Připravila jsem pro vás několik tipů, jak Váš domov v tomto případě zharmonizovat.

 

  1. Vstup do bytu je základ

Dobře vyřešený vstup do bytu je základem pro dobré Feng Shui celého prostoru. Feng Shui v malém bytě prospěje jednoduše zařízený, světlý a otevřený vstup. To pomůže příznivé energii vstoupit do bytu, aniž by uvázla, nebo stagnovala. Díky tomu k vám budou přicházet příležitosti i dostatek financí.

  1. Upoutejte zrak

Byt udržujte světlý a dobře uspořádaný. V blízkosti vstupu můžete zavěsit obraz v jasných barvách, to ho prozáří a přinese pocit radosti a štěstí.

  1. Organizujte

V malém prostoru snadno vznikne chaos, a proto je pečlivá organizace velmi důležitá. Již při zařizování malého bytu naplánujte, jak budete své věci ukládat. Využijte organizátory šetřící prostor a veškeré věci ihned uklízejte na místo, jen tak udržíte harmonické proudění energie. 

  1. Rozdělte prostor na funkční části

Pokud se vám podaří vyhradit samostatný prostor pro spaní, budete se cítit lépe. Jestliže spíte na sklápěcí posteli, nebo rozkládacím gauči, vždy zastýlejte. Díky tomu nebudete mít pocit, že jste neustále v ložnici.

  1. Snažte se spací část opticky oddělit.

Klidný prostor na spaní je mimořádně důležitý pro regeneraci organismu, zdraví i výkonnost. Snažte se spací část opticky oddělit tak, abyste neviděli kuchyň nebo dveře do koupelny. Oddělte spací část paravánem, závěsem, nebo knihovničkou. Díky tomu získáte klidný prostor pro odpočinek.

  1. Nepřežeňte to s rostlinami

V malém bytě by měly být rostliny co nejdále od postele. Jejich blízkost spacímu prostoru narušuje dobrý spánek a může zhoršit vaše zdraví.

Přesto, že jsou rostliny vhodné jako podpora některých sektorů, vždy se doporučuje neumísťovat je v ložnici.  V jednopokojovém bytě je vhodnější zavěsit obraz s rostlinou, než mít v blízkosti postele rostlinu živou.

  1. Dejte přednost oblým tvarům

Kulaté a oblé tvary dekorací a nábytku vytvářejí harmonické Feng Shui a nehrozí, že ostré rohy budou narušovat vaši osobní energii.

Ludmila Djemel

Vaše konzultantka Feng Shui

Toto je jen část celé problematiky. Bez hlubšího poznání Feng Shui jen těžko aktivujete plný potenciál Vašeho domova, dosáhnete jen dílčích pokroků.

Máte zájem o profesionální konzultaci Feng Shui, nebo se o jejím průběhu chcete dozvědět víc? Vyberte si z nabídky mých služeb:hhttps://fengshuiporadenstvi.cz/konzultace/

Necítíte se na kompletní proměnu , kterou konzultace přináší?

Vyberte si některý  z kurzů, které vás provedou důležitými kroky

https://fengshuiporadenstvi.cz/e-shop/

Fotografie jsou ilustrační

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!