Chybí vám jeden nebo více životních sektorů? Objevte cestu k nápravě této nepříznivé situace.

Co se týká půdorysu nemovitostí, tak ve Feng Shui je za příznivý tvar považován čtverec a obdélník. Obdélník symbolizuje prvek Dřevo a trvalý růst a vzestup. Čtverec patří pod vliv prvku Země a dodává našim životům rovnováhu a stabilitu. Bohužel jen málo domů a bytů má takto vyvážený tvar. Velmi často se můžeme setkat s tvarem písmena L, který je považován za ten nejméně vhodný. V tomto případě často chybí celý jeden sektor a to omezuje příslušnou část vašeho života. Můžete tak strádat v lásce, vztazích, úspěchu, zdraví i bohatství. Jak řešit situaci, když bydlíte v domě nebo bytě ve tvaru L (nebo má váš domov jiné nepravidelnosti) a jeden nebo více sektorů vám chybí?

 

V domě:

V takové situaci se nachází řada domů. Nepravidelnost jejich tvaru způsobuje deficit některých sektorů a tím své obyvatele silně poškozuje. Pokud vám chybí například jihozápadní sektor, je pravděpodobné, že budete těžko hledat partnera, nebo stabilní a dlouhodobý vztah. Chybějící severní sektor zase snižuje váš úspěch v podnikání, obchodě a kariéře. Takto může být omezena energie kteréhokoli ze sektorů a to současně omezuje váš život a přicházející příležitosti. Můžete pociťovat napětí, nespokojenost a ztrátu vitality.

Nejlepším řešením je chybějící roh symbolicky přidat. Toto řešení je obvykle snáze použitelné u rodinných domů, kde můžete chybějící část symbolicky doplnit terasou nebo jinou vhodnou zahradní úpravou.

Při úpravě vždy berte ohled na vibraci chybějícího sektoru a volte doplňky, které s ním budou v harmonii.

 

V bytě:

V bytě je náprava poněkud komplikovanější, protože svůj chybějící sektor obvykle najdete v sousedově bytě. A to lze jen těžko řešit tím, že zazvoníte u jeho dveří s tím, že si k němu umístíte léčebné předměty Feng Shui. Využijte proto každý sebemenší kousek omezeného sektoru a aktivujte ho s ním ladícími doplňky. V případech, kdy je to energeticky vhodné (v oblastech Peněz, Zdraví, Obchodu a kariéry) můžete sektor symbolicky doplnit zavěšením zrcadla. Vždy však dávejte pozor na to, co zrcadlo odráží. Tuto energii totiž přenese i do takto „doplněného“ prostoru.

 

Chybějící sektory

Chybí vám některý ze sektorů? Pojďme se podívat, jak můžeme jednotlivé chybějící sektory vyřešit.

 

Severní sektor

Pravděpodobně ve své práci nebo podnikání nemáte dostatek příležitostí k postupu a rozvoji. Možná vám klesají příjmy, nebo se neustále objevují nečekané výdaje. Aktivujte zde vodní prvek. Jezírko, akvárium nebo fontána vám poskytnou vynikající službu a tuto oblast posílí. Pokud máte málo místa, zavěste křišťál Feng Shui, vystavte sošku Arowany, nebo zavěste obraz s rybami.

 

Severovýchodní sektor

Tato oblast přímo ovlivňuje vaše rozhodování, úspěch ve studiu, vzdělání a jasnost myšlení. Stabilizujte tento sektor přidáním prvku Země. U domu můžete vytvořit zpevněnou plochu nebo umístit velké dekorační kameny. Nezapomeňte ani na dostatečné osvětlení.

 

Jihozápadní sektor

Chybějící jihozápadní sektor má přímý negativní vliv na váš milostný život a partnerský vztah. Možná marně hledáte toho pravého partnera a začínáte pociťovat beznaděj, nebo se vám v současném partnerství nedaří tak, jak byste si přáli. Podobně jako u severovýchodního sektoru je nezbytné aktivovat prvek Země. Umístěte zde párové předměty, červené květiny, dvojici Mandarinských kachniček, nebo předměty symbolizující lásku a harmonii. Podpořte energii Ohně – svíčky, gril, nebo ohniště tomuto sektoru prospějí.

 

Východní sektor

Posílení této oblasti vám přinese zlepšení zdraví, vitalitu a radost ze života. Aktivujte prvek Dřevo. Zasaďte zde rostliny a pečujte o jejich zdraví. Přidejte zelenou barvu, obrazy krajin a stromů. Také můžete využít některý z tipů pro severní sektor a posílit Vodu. Ta dodá Dřevu patřičnou energii pro nezadržitelný růst.

 

Jihovýchodní sektor

Peníze, peníze a zase peníze. Dluhy, finanční závazky a nedostatečný příliv peněz mohou být projevem chybějícího nebo oslabeného jihovýchodního sektoru. Podobně jako u tipu pro Východ, aktivujte prvek Dřevo. Navíc zde můžete zavěsit čínské mince, vystavit zlaté ingoty, nebo Buddhu hojnosti. Využít můžete některý z tipů v e-shopu pro tuto oblast.Pokud vlastníte předměty, vzbuzující ve vás pocit luxusu, neváhejte s jejich umístěním právě do této oblasti.

 

Jižní sektor

Tento sektor vypovídá o vašem společenském postavení, pověsti po okolí, vztahu se sousedy i hmotném vlastnictví. Pokud ve vašem prostoru chybí, možná se těžko prosazujete a vaše společenské příležitosti jsou omezené. Aktivujte prvky Dřevo a Oheň. U domu můžete vybudovat dřevěnou terasu a prostor pro grilování. Jih aktivuje oheň – krb, svíčky, vonné tyčinky. Pomůže také umístění rostlin se špičatými listy a dostatečné osvětlení.

 

Západní sektor

Tato oblast má přímý vliv na vaše vztahy s dětmi a příbuznými. Podporuje tvořivost a začátek nových projektů. Pokud tato oblast ve vašem domově chybí, můžete pociťovat nedostatek podpory od rodinných příslušníků, nebo narušení vztahů v rodině. Západní sektor je podporován prvkem Kov a posilován Zemí. Ve venkovním prostoru můžete použít keramickou nebo betonovou dlažbu. Štěrkové cestičky, nebo dekorace z přírodního kamene. Hodí se sem zenová zahrada, nebo kovová dekorace. Také můžete zavěsit zvonkohru nebo zvonek.

 

 

Severozápadní sektor

Oblast zasvěcená cestování, ochranným bytostem, užitečným lidem a mentorům. Pokud tento sektor ve vašem domě chybí, budete jen těžce získávat podporu od svého okolí a pomoc v podnikání a kariéře. Také budete mít potíže s vytvořením sítě podpůrných osob a fungováním pracovního týmu.

 

Pro nápravu využijte tipy k podpoře Kovu a Země z odstavce věnovanému západnímu sektoru. Umístit zde můžete také sošku Buddhy,  Kwan Kunga nebo Ganeši.

 

Více tipů pro aktivaci jednotlivých sektorů najdete zde.

 

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!