FU, LU a ŠOU – výjimeční ochránci

Dlouhý a zdravý život, šťastná rodina, bohatství. To jsou tři velmi žádané součásti života. Podle pravidel Feng Shui je můžete přilákat poměrně snadno. Stačí jen správně umístit trojici bůžků FU, LU a ŠOU, kteří vám pomohou tyto blahodárné energie přivolat.

Když se zamyslíme nad harmonizačními předměty Feng Shui, tak to na první pohled vypadá, že tuto službu nám může poskytnout většina z nich, ale není to tak docela pravda. FU, LU a ŠOU jsou skutečně výjimeční.  Každý z nich přináší jinou symboliku a specifickou energii.

Čím se tedy liší? Proč právě tuto trojici doporučuji umístit v každé domácnosti i kanceláři? A musíte se k nim modlit? Nebo jim přinášet nějaké speciální oběti? .

V Číně o nich koluje celá řada legend. Podle nich mají za úkol spolupracovat s vesmírnými energiemi tak, aby ty pracovaly ve prospěch lidí, v jejichž domácnosti jsou bůžkové vystaveni.

A význam každého z nich? Pojďme se podrobněji podívat na energie, které každý z nich přináší:

FU – znamená příchod požehnání a štěstí do rodiny. Tento bůžek je obvykle spodobňován jak drží svitek, nebo s dítětem v náručí. Svitek je symbolem důležitosti vzdělání, znalostí a zkušeností v našem životě. Dítě symbolizuje předání tohoto duchovního bohatství budoucím generacím. FU je obvykle spojován s planetou Jupiter a její energií štěstí a příznivé budoucnosti.

LU – v původní symbolice představoval vysokého úředníka. Je spojován se stabilitou, úspěchem, slávou a finanční hojností. Obvykle drží v ruce zlatý ingot (symbol bohatství), nebo žezlo Ru Yi (symbol moci a autority).

ŠOU – je symbolem dlouhověkosti. Obvykle je spodobňován jako velice starý muž s vysokým čelem. V jedné ruce drží hůl – symbol dlouhověkosti, v druhé ruce broskev, která je symbolem nesmrtelnosti.

Trojici bůžků FU, LU a ŠOU je nejlepší umístit v prostoru, kde jsou dobře vidět (a také tak, aby i oni měli dobrý přehled o dění v domácnosti). Ideálně na vyvýšenou polici v obývacím pokoji nebo jídelně.  I v kanceláři jim najděte vyšší místo, které dá najevo jejich důležitost. Vyhněte se jejich vystavení v koupelně, ložnici nebo kuchyni, to by bylo považováno za neuctivé a přineslo by vám to špatnou cchi.

V jakém pořadí je správné tuto trojici mudrců umístit?

Pořadí, které je považováno za nejprospěšnější je toto:

Na pravé straně je FU, přinášející rodině veškerá požehnání a energii štěstí a spokojenosti.

Uprostřed je LU, s příslibem slávy, úspěchu a finanční prosperity.

Nalevo je ŠOU, který nám se šťastným úsměvem přináší zdraví, dlouhý věk a klidný život.

– umístění je bráno z našeho pohledu a na sošky.

Které místo je pro ně nejlepší?

Fu, Lu, Šou by měli být umístěni na významném místě u vás doma nebo kanceláři. V žádném případě je nedávejte na podlahu, nebo jiné místo, které by snižovalo jejich energii. Dobrou možností je stůl nebo polička ve výši očí.

Za velmi dobré se považuje jejich umístění na prominentní místo tak, aby jejich pohledy směřovaly k vašemu jídelnímu stolu. To je známkou úcty a také symbolem vašeho životního úspěchu.

 A jak je to s modlením a rituály?

Popravdě nejde ani tak o modlení, jako o uctivé zacházení s touto mocnou trojicí. Vystavení na vyvýšené místo, kde budou mít dostatečný přehled o dění v prostoru. Zapálená svíčka, vonná tyčinka, květina, čínské mince – to jsou dostatečné oběti, které vám pomohou aktivovat jejich energii.

Jeden z rituálů je považován za mimořádně důležitý a tím je novoroční Odchod na nebesa. Traduje se, že týden před začátkem nového čínského roku odcházejí tři mudrcové FU. LU a ŠOU na nebesa s důležitým úkolem vyjednat pro „svou“ rodinu ty nejlepší podmínky pro nadcházející rok. Musí pro své chráněnce vyjednat ty nejlepší podmínky jak v oblastí zdraví a financí, tak i dobré mezilidské vztahy, klidný život i všestranný úspěch. A to není zrovna malý úkol.

Proto je nutné jim pro tuto důležitou práci zajistit podmínky. Týden před novým rokem jsou sošky očištěny, zabaleny do čistého plátna (nebo hedvábí) a uklizeny na klidné místo. Tam vyčkávají na příchod nového roku.

První den v novém roce jsou sošky s úctou vybaleny, omyty a vystaveny zpět na čestné místo v domácnosti. Samozřejmě nesmí chybět svíčky a květiny. Jde přece o štěstí, úspěch a prosperitu v celém následujícím roce.

Ještě tuto trojici mudrců nemáte? Tak neváhejte s jejich pořízením ať je jakékoli období roku a zajistěte sobě i svým nejbližším zdraví, lásku, štěstí i úspěch.

Ještě nemáte Astrologickou předpověď na rok 2023? Najdete ji zde: https://fengshuiporadenstvi.cz/astrologicka-predpoved-pro-rok-2021/

Přeji vám skvělé Feng Shui

Ludmila Djemel

Chcete od Feng Shui víc než jen drobné změny? Využijte možnost profesionální konzultace přímo u Vás doma. Více informací získáte ZDE

Pošlete mi e-mail, nebo rovnou zavolejte na 775 897 852.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!