Je podzim, ještě zbývá pár posledních dnů na zahradní práce, tak bych se ráda zaměřila na zahradu a živé ploty, které ji obklopují.

Živý plot, to může být báječná zelená stěna, která vymezuje hranice našeho pozemku a současně nám zajišťuje soukromí. Ale na druhou stranu to může také být brzda pro energii, která dokáže zcela zablokovat její proudění.

Bydlíte v domě, uplatnili jste pravidla Feng Shui  a přesto vám připadá, že se v některých oblastech života nemůžete hnout z místa? Možná přišel čas udělat změny na zahradě.

Když vysazujeme novou zahradu, toužíme po tom, aby se zazelenala a zajistila nám soukromí co nejrychleji. Postupem času, ale může nastat situace, že nás výsadba přeroste a zablokuje energii v některé z oblastí Ba Gua.

 

Vidíte přes plot?

Z živého plotu by se neměla stát neprostupná stěna, která nám zablokuje výhled a nedovolí energii vstoupit. Taková blokace může zavinit nedostatek životního rozhledu, ztrátu příležitostí, marné čekání na životního partnera, nebo jiná omezení v závislosti na sektoru Ba Gua, v kterém nás živý plot přerostl.

Na severu

může zavinit pomalý nebo žádný postup v kariéře a marné čekání na povýšení

Na severovýchodě

může způsobit nezájem o vzdělání, nebo marnou snahu o akademický úspěch

Na východě

zdravotní potíže, bolesti zad a kloubů, které nás omezují v pohybu

Na jihovýchodě

finanční problémy a nemožnost vytvořit trvalé bohatství

Na jihu

zbrzdí náš vnitřní rozhled, zaviní nedostatek vize a inovativních nápadů

Na jihozápadě

může narušit náš partnerský vztah, zabránit nám v nalezení partnera, nebo způsobit stagnaci ve vztahu

Na západě

zhorší vaše rodinné vztahy, komunikaci s dětmi i širší rodinou

Na severozápadě

může omezit vaše kontakty s přáteli, zavinit nedostatečnou podporu z okolí, nebo nalezení nových kontaktů

Jak by měl živý plot vypadat?

Hlavní zásada při údržbě živého plotu je, že by vám neměl přerůst přes hlavu. Pokud se tak stane, mohou vám začít „přerůstat přes hlavu“ nejrůznější životní situace v závislosti na sektoru (viz výše).

Ideální výška by neměla přesáhnout 150 cm.

Jaké je řešení?

Pokud vás již živý plot přerostl. Nezbude vám nic jiného, než vzít do ruky pilu a zahradnické nůžky a jeho výšku upravit.

Při zakládání živého plotu dbejte na rozmanitost. Váš pozemek přece nemusí ohraničovat řada tújí. Může to být mix listnatých a jehličnatých keřů různé barvy i výšky.

Také můžete zasadit keře s chutnými plody, jako jsou třeba borůvky.

Cílem přece není vytvořit neprostupnou zeď, ale dekorativní ohraničení pozemku, které nás nemusí definitivně oddělit od sousedů i přicházející cchi.

 

Otevřete se přílivu energie a mějte skvělé Feng Shui

L:D

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!