Tipy pro nejdůležitější oblasti našich domovů.

Vybíráte si předměty, které vás obklopují s ohledem na energie, které vysílají? Uvědomujete si moc doplňků, kterými se obklopujete a jejich vlivu na váš život? Věřím, že ano. Ale občas není snadné se rozhodnout, jaký předmět vybrat. Je potřeba vzít v úvahu jeho působení v dané části bytu, vliv na energie, na to zda ladí s designem a zda vás pohled na něj těší. Všechny předměty, které nás obklopují, mají své specifické vyzařování. Podporují nás, jsou neutrální, nebo nás oslabují.

V případě, že byste si mohli vybrat rozhodnete se pro předmět, který vám energii přináší, nebo takový, který vám ji bere? Odpověď se zdá na první pohled jasná. Ale přiznejme si, že ve výběru věcí, které nás obklopují, hraje roli řada dalších faktorů. Může se jednat o památky, dárky, předměty, ke kterým máme citovou vazbu. Občas může naše rozhodnutí ovlivnit finanční situace, neochota se některých věcí vzdát, nebo lenost.

Vím, že Feng Shui doplňky vybíráte pečlivě. A také jsem si vědoma, že ne vždy je snadné se rozhodnout. Proto jsem pro vás připravila tipy pro hlavní životní oblasti, které vám výběr usnadní. Správně vybrané doplňky vám pomohou ke změně energie domova i kanceláře. Navýší vaši osobní energii a posílí vaše vyzařování.

 

Při výběru doplňků nezapomeňte na hlavní zásady:

  • musí ladit s designem vašeho prostoru
  • musí se vám líbit a pohled na ně vám musí těšit
  • pohled na něj by vám měl připomínat cíl, k jehož splnění vám má pomoci

 

Pro podporu zdraví a energie

Zdraví je to nejdůležitější. Naše, našich dětí, partnera, rodičů…

Ve Feng Shui je spojováno s východem, Dřevem, růstem a zelenou barvou. Podpořit ho můžete umístěním rostlin, čerstvých květin, nebo ovocem (nejlepší jsou jablka a broskve, které symbolizují dlouhověkost).

Z doplňků Feng Sui je nejúčinnější Wou Lou tykev (můžete ji zavěsit v ložnici, nebo položit na noční stolek), nebo soška Želvy, která je známá svým dlouhým životem. Bambus a borovice (třeba na tradiční čínské malbě) jsou tradičními představiteli pevného zdraví, růstu a odolnosti.

Při pobytu mimo domov podpoříte svou energii ochranným náramkem, nebo ověsem z jadeitu.

 

Pro bohatství a hojnost

Ve Feng Shui je pro oblast hojnosti a bohatství téměř nekonečný výběr doplňků. Mezi ty nejosvědčenější a nejúčinnější patří, Třínohá žába,  repliky čínských mincí nebo zlaté ingoty. Můžete si pořídit akvárium, nebo fontánu, které příliv bohatství rozproudí a očistí váš domov od stagnující energie. Pokud je pro vás údržba akvária příliš náročná, zavěste na stěnu obraz s proudící vodou, jezerem, nebo rybami. Koi kapři, zlaté rybky nebo Arowany jsou krásnými symboly bohatství. Soška Draka, stromek bohatství nebo Buddha s mincemi a ingotem se mohou stát motory, které pohánějí příliv hojnosti přímo k vám.

 

Symboly pro lásku a vášeň

Pokud chcete přivolat nebo posílit váš současný vztah, tak dvojice Mandarinských kachniček je tou nejlepší volbou. Vašemu sektoru Partnerství (v jihozápadní části vašeho domova nebo ložnice) prospěje umísťování doplňků v párech. Skvělé jsou křišťály, srdíčka, nebo pivoňky. Na stěnu můžete zavěsit kaligrafii Dvojité štěstí, Láska nebo Vášeň.

Pokud žijete ve vztahu, nezapomeňte na společné fotografie.

 

Pro úspěch ve studiu, vzdělání a kreativitu

Žlutá barva, mapy, obrazy hor, to vše může podpořit ochotu učit se a touhu po vzdělání.  Aktivujte energie zvonkem, položeným na vašem pracovním stole, nebo zapalte svíčku. Nezapomeňte ani na správnou orientaci svého pracovního místa v příznivém směru svého KUA.

 

Pro štěstí a harmonickou cchi

V případě, že chcete aktivovat energii prostoru, aniž byste se zaměřovali přímo na jednotlivé sektory, tak květiny jsou rozhodně tou správnou volbou. Lotosy, orchideje, pivoňky, narcisy nebo chryzantémy jsou považovány za nejprospěšnější. Citrusové stromky vám zajistí štěstí a bohatství.

Mísa s ovocem představuje dostatek a prosperitu. Nezapomeňte na ni dát pomeranče, mandarinky, nebo granátová jablka.

 

Symboly pro ochranu a bezpečí

Z hlediska energií v domě nebo firmě je jedním z hlavních úkolů ochrana a posílení cchi vstupních dveří. Každý vstup je ovlivňován vnějším děním – dopravou, chodci, sousedy, obchody v okolí … Obvykle není žádoucí, aby všechny energie, které se v jeho blízkosti nacházejí, pronikly do našeho soukromého prostoru.

Základem pro očištění energií před vstupem do vašeho prostoru je zavěšení zrcátka Ba Gua. To zabrání proniknutí škodlivé scha cchi a dovolí vstoupit energii příznivé.

Další mocnou ochranou pro váš vstup jsou Ochránci vchodu – Pi Yao, Draci, Psi FU. Ty můžete umístit před vstupní dveře, nebo do předsíně tak, aby pohledem mířili ke vstupu. Stanou se tak další obrannou bariérou před negativní cchi.

Přeji vám skvělé Feng Shui

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!