Tak tohle téma se mi vrací stále a stále.

Nájemní bydlení je samozřejmě v určitém životním období velmi praktické a racionální řešení. Má však svoje háčky.

Pronajmete si byt na přechodnou dobu. Například, než si koupíte vlastní bydlení, které právě vybíráte, nebo než vám dostaví dům … Cítíte, že vše není úplně v pořádku, nejste spokojení, zdraví se vám také trochu zhoršilo, občas se hádáte a k tomu ta věčná únava. Ale je to přece jen pronájem na krátkou dobu tak se nevyplatí do něj investovat. Ale je to opravdu tak? Řekněte sami. Je lepší investovat trochu času, energie, možná pár stokorun, nebo zdraví, vztah a kariéru? Nejčastějším problémem je energetické vyčerpání prostoru. Byt je užíván „pouze“ jako nájemní. Jeho majitel není vždy ochoten do něj investovat více, než je nutné.

A jeho přechodní obyvatelé? S těmi to nebývá lepší. Prostě byt jen užívají. Potom snadno dojde k vyčerpání energie bytu. Není mu věnována péče ani pozornost. Jen dává. Poskytuje přístřeší, úkryt před vnějším světem, místo k odpočinku, setkávání s rodinou a přáteli … Ale co dostává zpět? Toho obvykle není mnoho. Je to přece jen přechodné bydlení. Nic definitivního. S péčí o bydlení, byť nájemní je to podobné jako s péčí o naše tělo. Také mu musíme věnovat pozornost, dobře ho živit a udržovat v čistotě, milovat ho. Stejně tak je potřeba starat se o náš domov. A nezáleží na tom, jestli se jedná o náš rodný dům, nebo nájemní byt, kde strávíme jen pár měsíců nebo let. Každá hodina života se přece počítá.

Doma se chceme cítit pohodlně, bezpečně a uvolněně. Prostě jako doma. A dosáhnout tohoto pocitu v nájemním bytě je větší výzva než u vlastního bydlení.

S pomocí Feng Shui můžete tohoto cíle dosáhnout bez velkých finančních nákladů.

  • 1. Základem je nalezení jednotlivých životních oblastí pomocí mapky Ba gua. Zakreslete mapku Ba Gua do plánku bytu s vyznačeným rozmístěním nábytku. To vám pomůže k zorientování se v energetických tocích prostoru. Mapku k okamžitému použití najdete v knize Feng Shui průvodce.
  • 2. Zařízení a nábytek, které vám nevyhovují, vystěhujte (samozřejmě po dohodě s majitelem).  Vybavení, které vám nevyhovuje, nebo se vám nelíbí, můžete na dobu vašeho pobytu v bytě uklidit do sklepa a byt upravit tak, abyste se v něm cítili skvěle. K zabydlení a vnesení vlastní energie vám pomohou drobné dekorace, jakými jsou například obrázky, dekorativní polštářky, suvenýry a fotky. Možná vám ke sžití s bytem pomůže výměna klik nebo vlastní záchodové prkénko. Nic z toho vás nebude stát mnoho a při stěhování se tyto věci mohou stěhovat s vámi.
  • 3. V některých bytech je více dveří, než je potřeba. Nikdy se nezavírají a jen překáží cchi v plynulém toku. Pokud je právě tohle problém vašeho bytu, dveře prostě vysaďte a ukliďte. Pokud můžete prostorem volně procházet vy, bude jím stejně volně proudit také životodárná energie.
  • 4. Držte nepořádek pod kontrolu. Byty k pronájmu obvykle neoplývají nadbytkem úložného prostoru, což snadno vede k nepořádku. Krásný a uklizený prostor nám dává větší pocit klidu a harmonie a snáze ho tak přijmeme za vlastní. Proto věnujte pořádku a organizaci dostatečnou pozornost.
  • 5. Umístěte nábytek do mocenské pozice. V nájemním bytě, jehož vybavení nemáme plně pod kontrolu je tato zásada ještě důležitější než ve vlastním bytě.  Důležitý nábytek, jakým je vaše postel, pracovní a jídelní stůl nebo sedačka nasměrujte tak, abyste dobře viděli na vstupní dveře. To vám dá potřebný pocit klidu a jistoty. Nezapomeňte ani na zohlednění vašeho osobního čísla KUA a v rámci možností využijte vaše silné směry pro podporu partnerství, zdraví, kariéry a financí.
  • 6. Pokud s tím bude majitel souhlasit, vyplatí se vám vymalovat byt barvami podle vašeho vkusu. Má-li váš domácí námitky, dohodněte se s ním, že při stěhování vymalujete byt do původních barev. Věřte mi, že pocit čistoty a energie vyzařující z čerstvé malby za to stojí.
  • 7. Pokud máte krásný výhled z okna, využijte ho. Roztáhněte závěsy a dovolte kráse výhledu vstoupit do vašeho domova. Správně vybrané záclony dokážou z takového pohledu vytvořit úplné umělecké dílo.
  • 8. Strategicky umístěné zrcadlo vám pomůže prozářit a rozšířit prostor. Dejte přednost velkému zrcadlu v krásném rámu a dbejte na to, co odráží. Protože právě to přináší do vašeho života. Vždy byste se měli vyhnout tomu, aby zrcadlo odráželo postel, nebo dveře do koupelny a na toaletu.
  • 9. A na závěr to, co osobně považuji za nejdůležitější. Udělejte si čas pro rituál k očistě a aktivaci prostoru. Po předchozích obyvatelích zůstaly v bytě energetické otisky, které by se mohou negativně odrazit na vašem životě, zdraví, vztazích nebo finančním úspěchu.

Můžete udělat jednoduchou očistu mořskou solí, kterou na noc rozmístíte do rohů pokojů. Ale pokud chcete dosáhnout opravdu skvělého výsledku, doporučuji vám provést FENG SHUI RITUÁL PRO OČISTU PROSTORU.

Informace o rituálu pro očistu prostoru jsem pro vás připravila do pdf, které vám zašleme na email.

Přeji vám skvělé Feng Shui jak ve vlastním tak, v nájemním bytě. A pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte mě kontaktovat.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!