10 + 1 důvod, proč ho vyzkoušetVykuřování – nejlepší očista energií prostoru a posílení osobních vibrací

Už jste zkoušeli očistu prostoru vykuřováním? Nebo vám to připadá moc šamanské, exotické, vhodné jen pro podivíny, nebo prostě jen neobvyklé?

V poslední době získává vykuřování prostoru za účelem navýšení jeho energie na popularitě. Ale i přesto se řada lidí obává jeho složitosti nebo se domnívají, že je zbytečné a nepřinese žádné výsledky. Opak je však pravdou. Vykuřování prostoru je starobylý rituál zajišťující obnovu energie prostoru.

Je celá řada důvodů, proč se pro vykuřování rozhodnout.

 • přestěhovali jste se do nového bytu
 • někdo z vaší rodiny je nebo byl nemocný
 • v domě došlo ke sporům nebo hádce a negativní energie přetrvává v prostoru
 • rozešli jste se s partnerem, nebo došlo k úmrtí

A nakonec z mého pohledu ten nejlepší důvod ze všech – preventivní očista, díky které můžete předejít některým z výše uvedených důvodů pro vykuřování.

Pro prostor představuje vykuřování očistu, kterou nám poskytuje mytí rukou. Tím nechci v žádném případě říct, že máte svůj domov vykuřovat denně. Energie domova je klidnější, pohybuje se v něm omezený počet lidí a tak je vykuřování jen výjimečná událost.

Při tomto rituálu vonný kouř očistí vzduch, stěny bytu i dekorace. Navíc jsou aktivovány prospěšné negativní ionty, které přispívají k lepší náladě a pevnějšímu zdraví. Je to taková energetická sprcha, která vám dodá vitalitu a sníží úroveň stresu.

K výše uvedeným důvodům přidám jedno vědecké potvrzení:

V roce 2006 byl v americkém časopise Journal of Ethnopharmacology publikován článek Léčivý kouř, který čtenáře seznámil s výsledky provedených výzkumů. Ty potvrzují, že hořící vonné tyčinky mají schopnost očistit vzduch od škodlivých bakterií. Autoři uvádějí, že ze zdravotních indikací bylo dosaženo nejlepších léčebných výsledků u plicních, neurologických a dermatologických potíží. Dále uvádějí odstranění řady druhů škodlivých bakterií z prostoru. Jejich výskyt nebyl zjištěn ani po 30 dnech po vykuřování.

Výhody vykuřování

 1. očištění prostoru od škodlivých bakterií a produkce negativních iontů
 2. zlepšení nálady a lepší soustředění
 3. odstranění negativní energie a očista prostoru
 4. omezení pocitů hněvu, úzkosti, strachu, zármutku
 5. antidepresivní účinky
 6. vyčištění vzduchu – vykuřování pomáhá odstranit z prostoru pyly, prach, spóry plísní …díky čemuž snižuje výskyt alergií
 7. čištění prostoru i dekorací – vykuřování byste měli použít vždy, když přinesete domů nový předmět
 8. relaxační účinky, snížení krevního tlaku, zmírnění stresu a napětí
 9. normalizace serotoninu, více energie a vitality, lepší nálada a pozitivnější pohled na život
 10. lepší spánek

+1. Feng Shui používá rituály k očistě a oživení prostoru a získání většího množství energie. V domě bohatě energeticky vyživeném se dobře daří lidem i rostlinám. Jeho obyvatelé jsou zdravější, šťastnější, mají lepší vztahy a více peněz.

 

Nyní již víte, proč byste měli vykuřování provést, teď ještě vědět jak

Pro vykuřování můžete použít speciálně připravený svazek bylin (nejčastěji bílou šalvěj), nebo vonnou tyčinku. Dále zapalovač a případně misku na zachycení padajícího popela.

Dřív než rituál zahájíte, na chvíli se zastavte, zklidněte svou mysl a uvědomte si důvody, které vás k němu vedou. Vyhraďte si pro rituál dostatek času, není dobré spěchat.

Začněte u vstupních dveří, nebo ještě lépe před nimi a vstupte. Procházejte prostor ve směru hodinových ručiček. Vykuřujte místnost po místnosti, nespěchejte. Dovolte kouři, aby se dostal do každého rohu a kouta, kde energie nejčastěji stagnuje. Po celou dobu se soustřeďte na svůj záměr – očistu od negativních energií, která dovolí vstoupit lásce, zdraví, harmonii, hojnosti …

Nezapomeňte ani na uzavřené prostory – skříně, šatny, šuplíky. Projděte s tyčinkou i půdu, sklep, nebo garáž.

Na závěr otevřete okna a nechte kouř společně se starou energií vyvanout z prostoru.

Pokud vám pro vykuřování vyhovuje více vonná tyčinka, než bylinný svazek, jehož použití je náročnější, použijte vždy Bílou šalvěj, jejíž účinky jsou nejsilnější.

Přeji vám skvělé Feng Shui a domov nabitý pozitivní energií

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!