V posledních týdnech to na nás křičí z řady billboardů a reklam: Zpátky do školy! Tahle informace mi většinou přijde předčasná a pro děti I rodiče stresující. Proto jsem se rozhodla, že se na začátek školního roku podíváme optikou Feng Shui.

Pokud upravíte dětský pokoj podle doporučení Feng Shui, můžete svému dítěti vytvořit podmínky pro dosažení většího úspěchu během celého školního roku.

Uznávám, že většina rodičů má v první řadě starost jakou školní tašku a oblečení bude dítě nosit v prvních podzimních dnech. Ano, je to nezbytné, ale neřekla bych, že to na rozdíl od Feng Shui zlepší soustředěnost a studijní výsledky dítěte.

Je to proto, že správně upravený prostor vytváří pozitivní energii cchi a podporuje soustředění. A to je skutečným přínosem. Podle čínské tradice dobré Feng Shui podporuje štěstí a spokojenost.

Místnost, která má dobrou energii cchi respektuje základní pravidla, kterými jsou klid, dobré vztahy s druhými a sebejistota. V případě dětského pokoje je nutné navíc podporovat správné studijní návyky, které přinesou úspěch ve školní práci.

Co můžete udělat pro to, aby se vašemu dítěti ve škole dařilo? Klíčem mohou být následující tipy:

1. Vytvořte svému dítěti stálý pracovní prostor

Možná vám to zní divně, ale vlastní pracovní stůl není vždy samozřejmostí. Děti se často rády učí v posteli nebo u jídelního stolu.

I přesto, že to může vašemu dítěti vyhovovat, mělo by mít ve svém pokoji stále pracovní místo, kam si uloží učebnice a které bude dobře osvětlené pracovní lampou.

Pracovní stůl můžete orientovat do příznivého směru podle čísla KUA. Sezení v příznivém směru podpoří soustředění a zlepší studijní výsledky. Číslo KUA vašeho dítěte a s ním spojené příznivé směry můžete vypočítat na naší automatické kalkulačce: https://fengshuiporadenstvi.cz/cisla-kua/ 

2. Globus inspiruje ke studiu

Globus na pracovním stole bude inspirovat dítě ke studiu a poznávání. Navíc posiluje energii Země, která přináší klid a vytrvalost.

3. Dejte rámec dosaženým úspěchům

Na jižní stěně pokoje vytvořte stěnu slávy, která vyzdvihne úspěchy vašeho dítěte a nasměruje ho k dosahování cílů.

Vystavte zde trofeje, diplomy, ocenění a fotografie ze školy nebo sportovních akcí.

4. Zavěste křišťál Feng Shui

Zavěšení křišťálu Feng Shui na severovýchodě (oblast Znalostí a vědomostí) pomůže vašemu dítěti v soustředění na studium.
Nezapomeňte – křišťály ve tvaru koule zlepšují komunikaci, jehlan aktivuje a posiluje energii jang.

5. Nasměrujte stůl do pozice síly

Vyhněte se tomu, aby vaše dítě sedělo u pracovního stolu čelem ke zdi. Takováto pozice je symbolem překážek a omezení. Raději nasměrujte stůl tak, aby z něj byl výhled na vstupní dveře.  Takováto pozice posiluje pocit klidu a bezpečí.

6. Kupte nástěnnou mapu

Možná nemáte dost místa na globus. Nevadí, stejnou službu vám prokáže zavěšení mapy.

7. Televize ne

Vyhněte se umístění televize v dětském pokoji. Její sledování by odvádělo dítě od studia a soustavné práce. Navíc její sledování před spaním snižuje kvalitu nočního odpočinku.

A pokud již vaše dítě televizi v ložnici má, zvažte, zda by nebylo lepší jí odstranit a dát tak přednost studiu a zdravému spánku.

8. Vystavte symboly vzdělání

Tradiční Feng Shui doporučuje pro lepší soustředění při studiu zavěsit v blízkosti pracovního stolu obraz Zlatých ryb nebo Koi kaprů. Jejich sošky můžete také použít jako těžítko.

Oproti tomu se nedoporučuje umístění akvária v prostoru, kde se spí. Proudící voda a pohyb rybek vytvářejí mnoho energie jang, která zhoršuje noční odpočinek.

9. Vytvořte stálé místo pro školní potřeby

Po návratu ze školy by měly děti ukládat tašku a další školní potřeby na stálé místo. Nejen, že si tak vytvoří dobré návyky, ale odložené školní tašky nebo knihy na zemi značí neúctu ke vzdělání a to následně snižuje ochotu ke studiu.

10. Aktivujte sektor Znalostí
V severozápadní části domova se nachází sektor Znalostí a vědění. Ten můžete aktivovat vystavením polodrahokamů, mapy, nebo globusu. Prospěje mu také dostatečné osvětlení nebo světlo svíček. Můžete zde pálit aroma-tyčinky nebo umístit solnou lampu. Hodí se zde také dekorace z porcelánu a keramiky. Z barev je vhodná žlutá, krémová, béžová a odstíny světle hnědé.

11. Máte pod schody úložný prostor?

Pokud máte pod schody úložný nebo otevřený volný prostor, věnujte zvláštní pozornost tomu, co zde ukládáte. Zejména vodní prvky (fontány a akvária) mohou snížit touhu po vzdělání nejen u dětí, ale u všech obyvatel domácnosti.

Do otevřeného prostoru pod schody je dobré umístit velké kameny nebo sochu.

Pokud je pod schodištěm uzavřený úložný prostor, považuje se za obzvlášť příznivé, ukládáte-li zde rodinné cennosti, sváteční dekorace, nebo cestovní zavazadla.

Toto je jen část celé problematiky. Pokud chcete dosáhnout pomocí Feng Shui pokroku ve všech oblastech života, můžete si objednat osobní konzultaci.

Přeji vám skvělé Feng Shui

Ludmila Djemel

Vaše konzultantka Feng Shui

 

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

You have Successfully Subscribed!